news

Klawiatura zasilana światłem od Logitech

Z Wireless Solar Keyboard K750 można korzystać nie tylko na nasłonecznionej plaży, ale i w zwykłym biurze. Urządzenie ładuje się automatycznie, kiedy znajdzie się w zasięgu dowolnego źródła światła, również sztucznego.

#!#photo2#!#

Logitech wprowadza na rynek Logitech® Wireless Solar Keyboard K750 – swoją pierwszą klawiaturę zasilaną energią świetlną. Niedogodności związane z wymianą baterii to już przeszłość.

Klawiatura K750 zapewnia pełną wygodę, bez żadnych kabli czy przewodów zasilających – urządzenie ładuje się automatycznie dzięki zintegrowanemu panelowi świetlnemu. Dedykowana aplikacja mierzy natężenie oświetlenia, pomagając uzyskać niezbędną do działania klawiatury  ilość światła. Pozwala ona również sprawdzić poziom baterii, a nawet ostrzega kiedy  potrzeba więcej energii.

Pierwsza klawiatura Logitech zasilana energią świetlną może być ładowana sztucznym oświetleniem, a pozostawiona w całkowitych ciemnościach działa przynajmniej trzy miesiące. Wbudowana kontrolka informuje z kolei o dostępnej mocy, oszczędzając użytkownikom niemiłych niespodzianek.

Smukła konstrukcja
Logitech K750 nie tylko pozwala na wykorzystywanie  mocy światła. Projektanci nadali urządzeniu również  wyrafinowany design. Mierząca zaledwie 7,5 mm grubości klawiatura wyróżnia się wygodnie  wyprofilowanymi klawiszami o zaokrąglonych  krawędziach, które nie tylko poprawiają komfort  użytkowania, ale też dodają klawiaturze stylowego wyglądu.

Wygoda użytkowania
Wyprofilowana klawiatura K750 wyposażona została w klawisze Logitech Incurve™. Dzięki specjalnie ukształtowanej powierzchni, klawisze Incurve dostosowują się do kształtu palców. Dodatkowo, ich gładkie, zaokrąglone krawędzie sprawiają, że palce sprawnie poruszają się po klawiaturze.

Niezawodna łączność bezprzewodowa i technologia Logitech Unifying K750 oferuje bezprzewodową łączność Logitech Advanced 2.4 GHz gwarantując  transmisję bez opóźnień czy przerw. Użytkownicy mają więc do dyspozycji wszystkie  zalety urządzeń zasilanych przewodami, a jednocześnie mogą korzystać z komfortu  bezprzewodowej klawiatury. Technologia Logitech Advanced 2.4 GHz to również system szyfrowania danych 128-bitowym kluczem AES – jeden z najwyższych dostępnych  poziomów bezpieczeństwa.

Dodatkowo, bezprzewodowy odbiornik Logitech® Unifying jest tak mały, że może być cały czas podłączony do laptopa. W dodatku, urządzenie umożliwia dodanie  kompatybilnej klawiatury, pada czy myszki bez konieczności podłączania kolejnych odbiorników USB.

Cena i dostępność
Klawiatura Logitech Wireless Solar Keyboard K750 będzie dostępna w Stanach  Zjednoczonych i Europie w styczniu 2011 w sugerowanej cenie detalicznej 339,99 zł.

[Logitech]

podobne treści