news

Kłamcy, podli kłamcy!

Grupa Immortal tak chciała przekonać fanów, że jest hardkorowa, że postawiła na scenie atrapy głośników. Niestety, ich fałszywe zagranie zostało utrwalone na zdjęciu.

Kapela nie jest w tym odosobniona, w światku muzycznym puste pudła po wzmacniaczach i głośnikach to chodliwy towar. Ekipy techniczne wcale się nie dziwią, że muszą coś takiego ustawiać na scenie.

A może wszyscy od dawna o tym wiedzieli, a moje zdziwienie to oznaka naiwności? [Rosa Golijan/giz, Reddit]

podobne treści

 • john

  Masz rację – to oznaka naiwności. Jest to bardzo powszechnie stosowana praktyka. Z punktu wudzenia inżyniera dźwieku im mnie zbędnego halasu na scenie tym lepiej.

 • sewyx

  Jacy kłamcy? co za kretyn to napisał? przecież każdy zespół używa takich faków, gdybys chciał podłączyć taki zestaw kolumn kretynie to byłby jeden wielki chaos….byłeś kiedyś na jakimś koncercie?widziałeś ile piecy stawiają największe metalowe zespoły świata?SLAYER czy Metallica? każdy z nich uzywa takich ścian tylko po to że mam to zajeb.wygląd…bo jak by to wyglądało jak by na scenie podpieli 4 piece? dlatego ustawia się takie ściany dla efektu KRETYNI -wielcy znawcy hahah:)
  Mark

 • zima

  mark sam jesteś debilem. prawdziwe kapele zawsze przyworzą swój backline a nie atrapy, a na festivalach są stagehands które zapierdalają i wymieniają wszystko w 15min. tak kretynie polskie stagehands jeżdzą z najwiekszymi.