newssprzętWiadomość główna

Kinect z NUads obsłuży interaktywne reklamy

Microsoft chce dokonać rewolucji na rynku reklam (i zgarnąć trochę dodatkowej kasy). Gigant z Redmond potwierdził zeszłoroczne doniesienia o tym, że czujnik Kinect będzie obsługiwał tzw. NUads, czyli po prostu… interaktywne reklamy.

O projekcie usłyszeliśmy po raz pierwszy już jakiś czas temu, ale dotychczas nie było do końca wiadomo czy Microsoft rzeczywiście zdecyduje się wcielić go w życie. NUads ma umożliwiać użytkownikom Kinecta aktywne uczestniczenie w reklamach wyświetlanych za pośrednictwem Xbox Live (w partnerskich aplikacjach Microsoftu, takich jak NBC News, ESPN, TMZ i UFC). W jaki sposób? To w sumie dość proste – posiadacze czujnika będą mogli na przykład odpowiadać na zadane w reklamach pytania, głosować w rozmaitych ankietach, zapisywać informacje o porze wyświetlania danego programu lub nawet… przesyłać swoje ulubione spoty znajomym (serio?). LA Times donosi, że pierwszymi partnerami giganta z Redmond w nowym przedsięwzięciu będą Toyota, Unilever i Samsung Mobile.

Choć wiele osób obawiało się, że wraz z nadejściem NUads reklamy zaczną być wyświetlane także w… grach, to póki co obawy te na szczęście nie znajdują odzwierciedlenia w rzeczywistości (ale niewykluczone, że ostatecznie znajdą, bowiem pierwotny koncept NUads zakładał podobną praktykę). Przez jakiś czas (oby na zawsze) informacjami o nowych samochodach i smartfonach przerywane będą jedynie, jak zawsze, zwyczajne programy.

Zasadnicze pytanie dotyczy jednak czegoś innego. Czy naprawdę ktokolwiek nie zdecyduje się na zmianę kanału w trakcie reklamy tylko po to, by… pomachać sobie ręką lub udzielić odpowiedzi na jakieś nic nie znaczące pytanie? Hmm… Na początku – na pewno, ale po paru dniach  każdy, bez wyjątku, się tym po prostu znudzi (zakładając, że w reklamach nie zaczną nagle występować baardzo skąpo odziane niewiasty). Naiwnie jest myśleć, że będzie inaczej. Ostatecznie bowiem reklamy tak naprawdę nikogo nie obchodzą.

Poniżej filmik przedstawiający ogólną wizję działania NUads.

[engadget]

podobne treści