internet

Kim Dotcom zapowiada komunikator MegaChat

Pomimo wielu toczących się procesów z jego udziałem (a może właśnie z tego powodu), Kim Dotcom nie zaprzestaje prac nad nowymi projektami. Po Mega przyszedł więc czas na MegaChat, komunikator internetowy nastawiony na bezpieczeństwo i prywatność użytkowników.

19 stycznia 2013 roku, dokładnie w rocznicę słynnego policyjnego rajdu na Megaupload, Kim Dotcom uruchomił usługę o nazwie Mega. Od samego początku postawiono na szyfrowanie oraz bezpieczeństwo użytkowników i choć w dniu startu nie udało się ustrzec wszystkich luk, teraz Mega jest już dużo bezpieczniejsze. Po prawie roku z serwisu korzysta dziś około 15 milionów osób, a Kim Dotcom najwyraźniej postanowił pójść za ciosem i zapowiada premierę nastawionego na prywatność komunikatora internetowego o nazwie MegaChat.

W założeniu ma to być komunikator działający w przeglądarce, który obsługiwać będzie zarówno połączenia audio jak i wideo. Dodatkowo MegaChat oferować będzie szybki transfer plików pomiędzy użytkownikami. Wszystkie dane mają być szyfrowane, a priorytetem MegaChat ma być prywatność użytkowników.

Na razie nie wiadomo nic na temat algorytmów, jakie wykorzystywać będzie nowa usługa, nie znana jest też jej data premiery. Ale za to Kim Dotcom już zapowiedział, że wraz z premierą MegaChatu zakończy się era dominacji Skype’a. Biorąc pod uwagę fakt, że po ujawnieniu przez Snowdena metod pracy NSA coraz więcej osób interesuje się bezpieczeństwem własnej komunikacji, zapowiedzi te wcale nie muszą być przesadzone.

 

podobne treści