internetnews

Kim Dotcom wydał pierwszą płytę (a przy okazji uruchomił serwis muzyczny)

O tym, że Kim Dotcom zainteresowany jest karierą muzyczną, mogliśmy się przekonać już w 2012, kiedy to  roku nagrał piosenkę Mr President. W zeszłym roku pojawił się pierwszy nagrany przez niego singiel. Teraz Dotcom wydaje pierwszą płytę. A przy okazji uruchamia własny serwis muzyczny Baboom.

Kim Dotcom uruchomił dziś serwis muzyczny Baboom, który przypomina trochę połączenie MySpace i Spotify. W przyszłości znaleźć się w nim mają utwory wielu różnych muzyków, a użytkownicy będą mogli za jego pośrednictwem streamować i pobierać nagrania. Trzeba dodać, że w dość dobrej jakości. Serwis ma się utrzymywać z reklam i z dobrowolnych opłat od użytkowników, pobieranych w zamian za pominięcie reklam.

Jednak jak na razie w serwisie Baboom znajdziecie tylko jednego artystę i jest nim Kim Dotcom, który w ostatnim czasie nie próżnował. Pomijając tworzenie serwisu, nagrał on godzinny album Good Times, utrzymany w stylu dance/pop/electro. Podczas nagrań Dotcoma wspierała żona Mona oraz tacy artyści jak Amari, Tiki Taane, Laughton Kora czy Printz Board. Szczerze mówiąc te ostatnie nazwiska absolutnie nic mi nie mówią, a ja sam nie jestem fanem takiej muzyki jaką zdaje się lubić Dotcom, ale najważniejsze, że platforma Baboom działa, i niebawem pojawić się mają na niej także inni muzycy.

Zdjęcie: Arstechnica

podobne treści