internet

Kim Dotcom (39): wszyscy mnie okradają

Wczoraj Twitter wprowadził wsparcie dla dwustopniowej weryfikacji. W sumie fajnie, choć najwyraźniej nie wszystkim się to podoba. Na przykład takiemu Kimowi Dotcomowi, który doszedł do wniosku, że wszyscy okradają go z jego własności intelektualnej.

Wszyscy. Google, Facebook, Twitter, Citibank itp. Generalnie wszystkie firmy, które w swoich produktach stosują dwustopniową weryfikację, która wymyślona została przez niego. A Dotcom ma na to patent.

 

„Nigdy ich nie pozwałem,” kontynuował Dotcom, „ponieważ wierzę w dzielenie się wiedzą dla dobra społeczeństwa. Ale ponieważ Stany zrobiły mi to co zrobiły, może ich teraz pozwę.”

Ale ponieważ batalie sądowe potrafią ciągnąć się latami, Dotcom wolałby, by wspomniane wyżej firmy korzystały z jego „wynalazku” za darmo, ale wsparły finansowo jego walkę przeciwko ekstradycji do USA.

Co ciekawe Dotcom faktycznie jest właścicielem patentu nr US6078908 A, który opisuje system wysyłania dodatkowego hasła za pomocą innego kanału informacyjnego, na przykład na pager, lub za pomocą wiadomości SMS. Dotcom zgłosił swój „wynalazek” do amerykańskiego urzędu patentowego w 1997 roku jeszcze jako Kim Schmitz. Pomimo tego, że ten patent jest już dość stary, doskonale opisuje mechanizm dwustopniowej weryfikacji. Jeśli Dotcom rzeczywiście zacznie pozywać, dość trudno będzie obalić jego twierdzenia. Niezależnie od tego, że amerykańskie patentowanie samych pomysłów jest jakąś abstrakcją, która prowadzi do absurdalnych sytuacji, w których ktoś jest właścicielem „patentu na logowanie” czy na „płaskie prostokątne komputery”.

Zdjęcie: Dotcom/Twitter

podobne treści