newssprzęt

Kilka tanich Ultrabooków nFinity od Novatech


Brytyjska firma Novatech wypuściła na rynek nową, dostępną w sprzedaży od okolic 10 kwietnia serię atrakcyjnych cenowo Ultrabooków z linii nFinity.

Każdy z nich będzie wyposażony w taki sam, 14-calowy wyświetlacz o dość przeciętnej rozdzielczości 1366×768 pikseli, a także w bliźniacze wsparcie dla modułów VGA, HDMI i USB (2.0). Ponadto, wszystkie współdzielić będą również identyczną miarę grubości obudowy, wynoszącą w ich wypadku liche (co bynajmniej nie jest wadą) 18mm.

Z różnicami zetkniemy się dopiero, gdy przejdziemy do zawartych w bazowym wyposażeniu Ultrabooków nFinity procesorów i rozmiarów pamięci SSD lub RAM. I tak – w najtańszym modelu nFinity 2367 – są to: dwurdzeniowy Core i3 2367 (1,4GHz), 64GB wbudowanej pamięci wewnętrznej SSD oraz 2GB DDR3 RAM. W najdroższym z ich przedstawicieli wygląda to zaś nieco inaczej i co nie powinno dziwić – lepiej, jako że dysponuje on: 1,7GHz procesorem Core i7 2637, 4GB DDR3 RAM, a także 128GB dyskiem SSD SATA. Jest też odpowiednio, bo aż o 270 funtów droższy, cumując dopiero na cenie £699,98.

Nie wiadomo nic o szczegółach ewentualnej premiery Ultrabooków nFinity w Polsce, ale – nawet jeśli ona nie nastąpi – zakup któregokolwiek z nich nie powinien stanowić żadnego problemu dla choćby przeciętnego użytkownika internetu.

[slashgear]

podobne treści