news

Kierowcy korzystający z dwóch telefonów w trakcie jazdy powinni się liczyć z utratą pracy

Włoski kierowca autobusu jadącego na lotnisko Ciampino został sfilmowany przez pasażerów podczas niesamowitego wyczynu. Mężczyzna posiadł zdolność idealnego podziału uwagi między drogę, kierownice, biegi, telefon, przez który rozmawiał i drugi telefon, na którego klawiaturze coś pisał. Kierował… łokciami.

Przy całym podziwie dla jego zdolności i odwagi (głupoty?), nie dziwimy się, że został zawieszony w obowiązkach służbowych. Jednak okazuje się, że nie pracował dla linii autobusowych, a dla podwykonawcy, więc nie jest pewne, czy zostanie zwolniony.

Regionalny komisarz ds. transportu, Francesco Lollobrigida, powiedział, że zawieszenie kierowcy w obowiązkach „było konieczne, by chronić pasażerów i publiczny wizerunek pracowników transportu publicznego, których olbrzymia większość wykonuje swoje obowiązki nienagannie”.

Rozmowa przez (choćby jeden) telefon komórkowy jest we Włoszech niezgodna z prawem. Wystarczy jednak spędzić w Rzymie 5 minut, by się przekonać, że to martwy przepis. [La Republica, NYT]

podobne treści