newsprogramysprzęt

Kiedy iPhone i iPad zaczną być przestarzałe

Stara polityka Apple i Microsoftu zakładała uwzględnianie jak największej liczby modeli sprzętu przy każdej nowej wersji systemów operacyjnych. Czy tak samo będzie z iPhone’ami, iPadami oraz telefonami i tabletami z systemami Android i Windows?

Steve Jobs informuje w mailu, że pierwszy model iPhone’a „nie będzie obsługiwany przez kolejne wersje oprogramowania”.

How Fast Will iPhones and iPads Become Obsolete?

iPhone OS 4 nie będzie działał na pierwszym modelu iPhone’a. Jak wynika z maila Steve’a, podobnie będzie z następnymi wersjami oprogramowania. Nic dziwnego. Pierwsze modele: iPhone i iPhone
3G to urządzenia ze słabymi procesorami i niewielką pamięcią operacyjną. System operacyjny nie może dostosowywać się do starego hardware. Ale dlaczego sprzęt staje się przestarzały tak szybko?

Co z przyszłością? Czy iPhone
OS 5 będzie obsługiwał iPhone’a 3GS? Które modele będzie obsługiwał iPhone OS 6 w
2012 roku? Co z pierwszym iPadem? Co z telefonami z systemem Android?

Nie wiadomo. Telefony komórkowe stają się przestarzałe szybciej niż komputery. Użytkownicy domagają się nowych modeli, nowej generacji z trwalszą baterią i większą liczbą funkcji. iPhone był przełomowy i wyznaczył standard na długi czas.

iPad i jego naśladowcy to początek nowej ery, czasu prostszych w użyciu urządzeń i aplikacji oraz przechowywania danych online. Nowa generacja sprzętu będzie zmieniać się prędzej niż stara. Konsumenci mogą szybciej kupować coraz to nowe modele, ponieważ urządzenia przenośne są tańsze od komputerów. Pamięć i moc procesorów będą coraz lepsze.

Zanim to się stanie, „okres ważności” nowego sprzętu będzie wynosił około trzech lat. Obserwujemy to na przykładzie pierwszego iPhone’a. [mail Steve’a Jobsa, MacStories]

podobne treści

  • incuz

    telefony z Androidem stają się najszybciej orzestarzale… mam HTC Hero i już nie dostanę androida 2.2….. a HTC już nie dostanie ode mnie pieniędzy….