news

Każdy iPhone z iOS 4.3 będzie mógł zamienić się w hotspot

Serwis BGR donosi o możliwości przemienienia swojego nadgryzionego smartfona w osobisty hotspot Wi-Fi. Wystarczy, że będzie miał on zainstalowany iOS w wersji 4.3.

Usługa nie będzie dostępna, jeśli operatorzy sieci komórkowych przestraszą się obciążania swojego kawałka eteru iPhone’ami zdolnymi udostępnić sieć 3G (za pomocą Wi-Fi) maksymalnie pięciu innym urządzeniom. Jak będzie w praktyce – o tym przekonamy się już w marcu, kiedy to ma pojawić się finalna wersja systemu iOS 4.3.

Czy warto kupować iPhone’a specjalnie dla tej usługi? Sam wstrzymałbym się jeszcze kilka miesięcy z jego zakupem, w końcu jeszcze w tym roku ma się pojawić kolejny, oznaczony najprawdopodoeniej numerem 5 smartfon firmy Apple. [BGR]

podobne treści

  • minimalista

    Najprawdopodobnie następca iPhon’a 4 będzie miał oznaczenie iPhone 4G.

  • albundi

    android od dawna ma taką mozliwosc

  • lukasz

    HTC HD2 od początku z tą usługą i działa świetnie. Do tej pory właściciele laptopów bez bluetooth potrzebowali kabla, aby przez telefon na szybko połączyć się z internetem. Choć sam raczej nie mam potrzeby posiadania internetu w komputerze wszędzie, nie raz chwilowa możliwość uzyskania przez komputer dostępu do sieci uratowała mi życie :)