news

Każdą powierzchnię można zamienić w ekran dotykowy

Niewielkie urządzenie OmniTouch opracowane na Carnegie Mellon University przy współpracy z Microsoft Research umożliwia korzystanie z każdej dostępnej powierzchni tak, jak z ekranu dotykowego. Wystarczy, by powierzchnia znajdowała się w zasięgu małego projektora.

Inżynierowie doszli do wniosku, że w czasach, gdy dostępnych jest tyle nowoczesnych interfejsów, do lamusa powinno przejść wprowadzanie danych na małym ekraniku lub – o, zgrozo – na klawiaturze numerycznej. Tym razem graficzny interfejs korzysta z połączenia pikoprojektora oraz czujnika na podobieństwo tego w Kinect. Pierwszy zamienia w ekran ścianę, stół, rękę, czy inną powierzchnię. Drugi naprawdę precyzyjnie śledzi ruchy ręki, obsługuje też funkcję multitouch.

Urządzenie nosi się na ramieniu i jest bardzo łatwe w użyciu. Podczas korzystania z systemu, można łatwo przenieść „ekran” na inną powierzchnię. Na przykład… gdy kumpel nie chce już być ekranem.

Jak wam się podoba prototyp? Czy to prawdopodobne, że zastąpi ekrany dotykowe?

podobne treści

  • xxx

    Strasznie wtórny pomysł. Pierwszy raz widziałem to na prezentacji nokii N8, którą można sterować poprzez dotykanie powierzchni (np, monitora lub telewizora), na której wyświetlany jest ekran dowolnej aplikacji systemu symbian), a na którą skierowana jest kamera telefonu. Działanie operało sięchyba na analizie ruchów ciała człowieka.

  • wuja

    Fantastyczne.wyobrazcie sobie, ze to jest malutkie i wmontowane w okulary … oj dzieje sie!