film

Kate Beckinsale powróci jako Selena w Underworld 5

Pierwsze wzmianki o reboocie serii pojawiły się jeszcze w sierpniu ubiegłego roku, kiedy to świat obiegła informacja, że za owo przedsięwzięcie zabierze się Lakeshore Entertainment, opierając się na scenariuszu stworzonym przez Cory’ego Goodmana (The Last Witch Hunter, Apollo 18). Fani na całym świecie i tak zastanawiali się bardziej, co oznacza to dla Kate Beckinsale, gwiazdy sagi Underworld.

Jak informuje THRSony Screen Gems i Lakesore wciąż pracują nad piątą odsłoną serii, dalej pracując w oparciu o skrypt Goodmana, a Kate Beckinsale powróci na Underworld 5, podobnie, jak Theo James, którego widzieliśmy w Przebudzeniu. Kolejny sequel nakręci Anna Foerster, dla której będzie to reżyserski debiut. Wcześniej artystka pracowała z Rollandem Emmerichem przy okazji Pojutrza i 2012, gdzie służyła jako drugi reżyser. W 2013 roku pracowała także przy Świat w płomieniach.

Dla niezaznajomionych z tematem, seria Underworld opowiada o walce pomiędzy wampirami i wilkołakami, która trwa już zdecydowanie za długo. Najnowsza część ma opowiadać o nowej i młodszej generacji tych potworów. Produkcja rozpocznie się tej jesieni w czeskiej Pradze. Grana przez Beckinsale postać, Selena,
 przysięgła zniszczyć wilkołaków (zwanych w filmach Lykanami), wierząc, że ci zabili jej rodzinę. Pierwsza część, z 2003 roku, nie została odebrana najlepiej, podobnie z resztą, jak kolejne filmy serii. Nie przeszkodziło to zarobić sadze ponad 458 milionów dolarów przy budżecie 177 milionów dolarów, zyskując przy tym rzeszę oddanych fanów. Biorąc pod uwagę historię wcześniejszych części i ich premier, debiutu Underworld 5 można spodziewać się w styczniu 2016 lub 2017 roku. Wszystko zależy od tego, jak duży budżet będzie film posiadał, oraz jak mocny nacisk kładziony będzie na efekty specjalne.

podobne treści