designnews

Kask na rower z wbudowanymi kierunkowskazami

Kilka lat temu nasi politycy wpadli na genialny pomysł zmuszenia wszystkich rowerzystów do jeżdżenia w kaskach, lecz na szczęście szybko zrezygnowali z niego. Brak kasku to przede wszystkim wygoda i zero obciachu, są jednak sytuacje, w których nie powinniśmy wsiadać na rower bez niego.

Jazda po ciemku jest jedną z nich. Bez porządnego dynama niewiele zobaczymy na drodze, a i dostrzeżenie nas nie będzie takie proste. Właśnie z myślą o takich sytuacjach został wymyślony Blink Bike Helmet.

Widoczny powyżej kask jest póki co jedynie projektem istniejącym tylko na papierze i w głowie jego autora. Nakrycie głowy przypominające to, w które wyposażeni zostali bohaterowie filmu „Tron” z 1982 roku powinno jednak z oczywistych względów zostać jak najszybciej wyprodukowane. [SCDC, Gajitz]

podobne treści

 • dominik.bulaj

  yy „Brak kasku to przede wszystkim (…) zero obciachu” brawo. zycze powodzenia jak bedzie trzeba awaryjnie hamowac. no ok chyba ze autor jezdzi jak amator 10km/h to nic sie nie stanie :P

 • arkycom

  Gorzej jak samochód jadąc 50km/h awaryjnie zahamuje na tym rowerzyście jadącym 10km/h ;) ..ojj wtedy kask by się przydał.. ponadto autor artykułu każdej gazety każdego czasopisma i każdego elektronicznego copy&past (czyli np gizmodo) powinien pisac KASK = BEZPIECZEŃSTWO omijąjąc słowa obciach itp! bo macie krew na rękach każdego dzieciaka który to przeczytał i nie założył kasku.. WSTYD GIZMODO WSTYD!

 • m_m

  Kurcze jak ja dożyłem 35 lat?
  Nie jeździłem w fotelikach. Na rowerze, deskorolce i nartach jeździłem bez kasku, bawiłem się na budowach, ich pozostałościach i wiecznie rozkopanym przez pękające rury podwórku było jeszcze sporo głupszych pomysłów. I żyję – ROZSĄDEK tego chyba głównie teraz brakuje.

 • x

  GIZMODO wybor pozostawia rowerzystom. Kto chce, niech nalozy. Media nie muszą ciągle agitować i tworzyć aury poprawności politycznej. Pisanie, ze GIZMODO bedzie mialo krew na rekach to naprawde chore slowa ;/ Dziennikarz moze psiac to, co mysli. Pewnie cale zycie jezdzil bez kasku i wszystko jest ok. Jak miliony innych… Krew na rekach bedzie mial ten tępy bachor i jego rodzice.

 • Michał Szabłowski

  @x: Dziękuję za głos rozsądku. Wielu „niewyczynowych” rowerzystów, takich jak np. ja, w życiu nie założyło na głowę kasku, nie mówiąc już ochraniaczach na inne części ciała i krzywda im się z tego powodu nie stała.

  @arkycom: Przy uderzeniu samochodu jadącego z prędkością 50km/h przydałby się raczej cud, a nie plastikowy kask. On nie chroni przed wpadnięciem pod koła oraz innymi wypadkami, w których udział biorą rowerzyści. A za zachowanie dzieci odpowiedzialni są ich rodzice, a nie Internet czy telewizja.

 • arkycom

  @m_m – ja rowniez ale nie rozumiesz na czym polega prasa i jaki ma zakres działania i wpływ na poszczególne osoby, tak samo jak to co napisałeś

  @michal – praw fizyki Pan nie zmieniaj – raczej przez maskę przeleci a nie pod koła wpadnie :) już nie pisze tutaj o paro latkach bo tacy owszem pilnowani są przez rodziców :) ale już nastolatków raczej nikt nie pilnuje.. praw natury też Pan nie zmienisz ;)

 • home2k

  Obciach to Wy sobie sami robicie pieprząc takie brednie. Jak będziecie debile zbierać mózg łyżeczką z ulicy to będziecie mieli dopiero wygodę i zero obciachu. Zasrańcy z Gizmodo. Życzę durniowi, który to napisał, żeby go ktoś wziął na maskę. Jednego durnia mniej do wypisywania bredni. Mi kask życie 2x uratował. Kretyni.

 • arkycom

  Home2K – czytaj uważnie i przestań wyzywać bo prokuratora kiedyś na kark sobie zwalisz i kask ci nie pomoże gwarantuje ci to.