wynalazki

Kask 2.0 czyli Augmented Reality dla przemysłu

Podczas gdy Google, wraz z większością firm zajmujących się technologią Augmented Reality, zamierza szturmem podbić rynek konsumencki, mająca swoją siedzibę w Los Angeles Darqi skupia się na potrzebach zupełnie innego odbiorcy. Firma pochwaliła się niedawno projektem kasku wyposażonego w wyświetlacz AR, którego głównym odbiorcą mają być inżynierowie i pracownicy przemysłowi.

Urządzenie o nazwie Daqri Smart Helmet wyposażone jest w cztery kamery, których zadaniem jest monitorowanie pełnego otoczenia pracownika. Dzięki wykorzystaniu precyzyjnego czujnika odległości można w ten sposób stworzyć cyfrową mapę otoczenia, na którą, w razie potrzeby, nakładane są dodatkowe informacje wyświetlane na okularze wysuwanym z kasku. Moc obliczeniową potrzebną do przeanalizowania zebranych w ten sposób danych zapewnią dwa procesory Qualcomm Snapdragon. Całość ma działać pod kontrolą Androida i mieć oczywiście możliwość łączenia się z innymi urządzeniami. Wszystko to zapakowano w gustowny kask bezpieczeństwa.

„Daqri Smart Helmet pozwala pracownikowi odbierać polecenia i wyświetlać dane bezpośrednio na jego środowisku pracy,” mówi Andy Lowery, szef Daqri.

Z możliwościami futurystycznego kasku, którymi chwali się producent, możecie zapoznać się na poniższym nagraniu. Niestety nie dowiemy się z niego, czy urządzenie wytrzyma całą zmianę na jednym ładowaniu, ani ile będzie kosztowało w dniu oficjalnej premiery, która ma nastąpić w październiku. Jednak biorąc pod uwagę to, co Lowery zdradził podczas rozmowy z Wall Street Journal, nie będzie to urządzenie tanie – szef Daqri porównał cenę „inteligentnego kasku” do ceny wojskowych laptopów.

Konstruktorzy zapewniają jednak, że inwestycja się opłaci ponieważ przełoży się ona na lepszą wydajność pracy oraz poprawienie jakości. Czas pokaże, czy najwięksi producenci świata będą wiedzieć to w ten sam sposób.

podobne treści