news

Kary pieniężne motywacją, by nie migać się od wizyty w siłowni

Fantastyczny program Gym Pact dostępny w 40 tysiącach siłowni w USA ma na celu zapewnienie, by wszyscy, którzy zapłacili za zajęcia, nie opuszczali ani godziny. Motywacja polega na tym, że… zakładamy się z samym sobą o pieniądze.

Za każdym razem, gdy zamiast do siłowni jedziemy na piwo albo zostajemy na kanapie, przegrywamy zakład. A ponieważ wcześniej za pomocą aplikacji na iPhone’a zdeklarowaliśmy się, jak często będziemy chodzić na zajęcia, nasza nieobecność zostanie odnotowana w systemie i będziemy musieli zapłacić karę. Sami wybieramy jej wysokość, ale należy zadeklarować co najmniej 5 dolarów za sesję ćwiczeń.

Jednak jeśli dotrzemy do siłowni co najmniej tyle razy, ile postanowiliśmy, otrzymamy nagrodę, i to w gotówce. Pieniądze wpłacone w formie kar przez użytkowników siłowni, którzy w danym tygodniu okazali się leniuchami, wędrują do tych, którzy nie opuścili żadnej sesji treningowej.

Bylibyście zainteresowani podobną usługą, gdyby pojawiła się w Polsce? Twórcy argumentują, że motywacja finansowa jest najskuteczniejsza, ale przecież, rezygnując z zajęć, i tak tracimy pieniądze wpłacone za karnet. [GymPact, Slate]

podobne treści