news

Karty pamięci do Nintendo 3DS będą ogromne

Nintendo zleciło tajwańskiej firmie Macronix wyprodukowanie kart pamięci do swoich przenośnych konsol 3DS. Wygląda na to, że będą one dużo większe od tych wykorzystywanych w DS.

Z informacji, do których dotarł portal Gamrade wynika, że nowe kartrydże do 3DS będą mogły pomieścić do 8GB danych, jednak tylko ich część będzie przeznaczona na gry (mówi się o 2GB dedykowanego im miejsca). Możecie zapomnieć o 8-gigabajtowych grach na 3DS – sytuacja ta może się jednak z czasem zmienić.

Na przykładzie zwykłej memmorki widać różnicę między obecnymi na rynku i mającą się niebawem pojawić konsolą przenośną Nintendo – stare karty pamięci miały tylko 512MB pojemności. [Gamrade, インサイド, zdjęcie]

podobne treści

 • 1.patryk.4

  A nie mogliby dać dysku SSD o pojemności dla przykładu 128 GB, zamiast bawić się w jakieś karty pamięci?

 • Grzesiek Chyb

  żeby ceny gier były kilkunastokrotnie wyższe?
  Co do samego newsa – skoro tylko 2 gb idzie na gry, na co kolejne 6 gb? Prziecie od sejwów ma być wewnętrzna pamięć, to samo na DLC. Więc o co chodzi? Chyba, że redaktorzy Gizmodo znowu piszą rzeczy o których nic nie wiedzą, i pierwsze carty będą wielkości 2 gb i z czasem gry wydawane będą na coraz większych (tak jak z NDS, gdzie pierwsze gry wychodziły na cartach 128mb, dopiero niedawno pojawiły się 512)

 • ff

  Może lepiej dać zwykłą kartę SD!

 • prycabel

  ciekawe ile by kosztowała taka konsola jakby włożyli do niej dysk ssd 128 gb, gdzie tu logoka kolego