film

Karcianka z adaptacją filmową. 20th Century Fox nakręci Magic: The Gathering

Czym World of Warcraft jest dla gier MMO, tym Magic: The Gathering jest dla gier karcianych. Najpopularniejsza z kolekcjonerskich gier karcianych (CCG), pierwowzór wszystkich aktualnie dostępnych gier z tego rodzaju doczeka się filmu.

20th Century Fox podpisało umowę w myśl której studio otrzymało prawa do stworzenia filmu na podstawie najbardziej znanej kolekcjonerskiej gry karcianej w historii. Studio, wykupując prawa od Hasbro planuje stworzyć potężną na rynku filmowym markę na skalę największych serii typu Harry Potter czy Władca Pierścieni.

Studio przedstawiło Simona Kinberga jako producenta. Do tej pory Kinberg pracował w wytwórni nad seriami X-Men i Fantastyczną Czwórką, a przy okazji MtG będzie również służył jako inżynier całej sagi, nadzorujący rozwój sagi filmowej wspólnie z producentami Hasbro.

Magic został wprowadzony w 1993 roku przez Wizards of the Coast, firmę, która zajmowała się tworzeniem gier RPG, by wkrótce zasiąść na tronie i przecierać ścieżki dla innych gier typu CCG. Gra opanowała sklepy w latach dziewięćdziesiątych, niedługo potem zaczęto organizować turnieje, które teraz są organizowane w każdym zakątku świata. Karcianka okazała się takim sukcesem, że inne firmy postanowiły pójść w ślady „Czarodziejów z wybrzeża” (którzy w 1999 roku zostali zakupieni przez Hasbro) i wykupiły licencje, tworząc takie gry karciane jak chociażby Pokemon, Gwiezdne Wojny czy wspomniany już powyżej World of Warcraft w wersji karcianej. Na potrzebę gry został stworzony cały odrębny świat, w którym toczą się bitwy, także 20th Century Fox będzie miało sporo materiału, na podstawie którego będzie można stworzyć ogromną sagę filmową.

podobne treści