film

Kapitan Ameryka ponownie wymachuje tarczą

Nick Fury, Czarna Wdowa, a wreszcie nowy bohater, Falcon. To oni będą towarzyszyć Kapitanowi Ameryce w drugiej części filmu o walce przeciwko siłom zła, Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz. Po wczorajszych, króciutkich klipach, wylądował pełny zwiastun:

Nowe starcie Kapitana Ameryki ze złoczyńcami będzie się odbywać w czasach teraźniejszych, a nie, jak w przypadku pierwszej odsłony filmu, w czasie drugiej wojny światowej. Dwa lata po wydarzeniach z Avengers, Steve Rogers (Chris Evans) żyje sobie spokojnie w stolicy Stanów Zjednoczonych, Waszyngtonie, próbując przystosować się do życia w nowoczesnym społeczeństwie. Wszystko się zmienia, gdy jego przyjaciele z S.H.I.E.L.D zostają zaatakowani. Steve zostaje wplątany w yajemniczą historię, która może narazić całą Ziemię. Wspólnie z Nataszą Romanoff (Scarlett Johansson), Kapitan Ameryka musi odkryć mroczną tajemnicę i z pomocą nowego rekruta, Falcona, zwalczyć niespodziewanego i potężnego przeciwnika, Zimowego Żołnierza.

W filmie występują znani z Avengers Samuel L. Jackson i Cobie Smulders, a do drużyny dołączą Sebastian Stan, Anthony Mackie i Robert Redford. Premiera światowa odbędzie się 2 kwietnia 2014 roku.

podobne treści