newstablety

Kanibalizacja rynku przez iPada

Mamy dane o spadku sprzedaży netbooków, które sprowokowały pytanie, czy to wszystko wina iPada. Z wykresu Morgan Stanley wynika, że tablet Apple szkodzi innym produktom, wywołując w ludziach niepokój.

Niepokoją się, czy to dobry pomysł – kupić coś, co nie jest iPadem. W marcu sporządzono sondaż wśród Amerykanów, którzy zamierzali kupić tablet Apple. Zadano im pytanie: Co kupilibyście, jeśli nie iPada? Innymi słowy – Czego nie kupiliście z powodu pojawienia się iPada?

#!#photo1#!#

Jak widać, ofiarami sukcesu iPada mogą stać się nie tylko netbooki, tablety innych firm i komputery stacjonarne, ale i urządzenia jakie jak iPod Touch – od Apple przecież. Nawet przenośne konsole do gier. Na razie sprzedaż tych urządzeń znacznie przewyższa wyniki rynkowe iPada i trudno ocenić jego wpływ na spadek popularności innych sprzętów.

Gdybyście mieli kupić jedno nowe urządzenie, na co byście się zdecydowali? Ciekawe, że wybór jest coraz większy, ale nawet gdyby znaleźć na wszystko pieniądze, po co komu tyle dobra?  [John Herrman/giz, Fortune]

podobne treści