news

Kanada: Samsung sprawi, że Galaxy Note 7 staną się praktycznie bezużyteczne

Czy urządzenia elektroniczne, którymi się posługujemy, rzeczywiście należą do nas? Ta kwestia nie jest aż tak abstrakcyjna, jakby na pierwszy rzut oka mogło się wydawać, a w najnowszej odsłonie przypomniana została przez Samsunga.

A konkretne przez sprawę Samsunga Galaxy Note 7, która nadal odbija się echem na świecie. Tym razem w Kanadzie, w której tamtejszy oddział koreańskiej firmy postanowił zdalnie sprawić, by wszystkie wadliwe urządzenia, które jeszcze nie zostały wymienione, już za kilka dni stały się praktycznie bezużyteczne.

Po tym jak wybuchające baterie zachwiały reputacją koreańskiego giganta, firma postanowiła wycofać produkt z rynku, a klientom którzy zdecydują się na wymianę zaoferować rekompensaty. Jednak wiele osób, z różnych powodów, nadal nie skorzystało z tej możliwości. Nie brakuje także ludzi, którzy są zadowoleni z Galaxy Note 7, a niebezpieczna bateria im wcale nie przeszkadza. Kanadyjski oddział Samsunga postanowił jednak w specyficzny sposób „zachęcić” takie osoby do wymiany urządzenia.

Jak poinformował tamtejszy oddział Samsunga, już 12 grudnia kanadyjskie Samsungi Galaxy Note 7 stracą możliwość łączenia się z WiFi oraz korzystania z Bluetooth. Trzy dni później zostaną odcięte od sieci wszystkich kanadyjskich operatorów komórkowych. Jedynym wyjątkiem będą połączenia na numery alarmowe.

Kanadyjski oddział Samsunga ma nadzieję, że dzięki temu (a przede wszystkim dzięki informacjom o planowanym ograniczeniu funkcjonalności urządzeń, które mają być wyświetlane na ich ekranach) uda się przekonać grupę około 10 procent kanadyjskich klientów, którzy kupili feralne urządzenia, ale jeszcze ich nie wymienili, do podjęcia takiego kroku. I zapewne z tego punktu widzenia akcja będzie sukcesem. I można byłoby ją pochwalić, w końcu chodzi o bezpieczeństwo samych użytkowników i osób postronnych. Tylko czy w takiej sytuacji możemy jeszcze mówić o tym, że jesteśmy właścicielami urządzeń, za które w końcu płacimy niemałe pieniądze?

podobne treści