foto

Kamera dla sumiennego obywatela dziennikarza

Najlepszy reporter to osoba, która znajduje się w centrum wydarzeń, a zawodowi dziennikarze nie zawsze mają czas tam dotrzeć. Na szczęście wiele osób ma w kieszeniach smartfony nagrywające filmy i każde ważne wydarzenie jest dziś uwieczniane przez zwykłych obserwatorów i uczestników.

Jednak by być zawsze zwartym i gotowym na uwiecznienie wiekopomnej chwili, najlepiej mieć przy sobie jeszcze lepszy sprzęt do filmowania. A to znaczy: poręczny, nagrywający obraz o znośnej jakości i łączący się z wieloma urządzeniami. Kamera Q2HD marki Zoom właśnie taka jest.

Urządzenie radzi sobie ponoć świetnie także w miejscach, gdzie oświetlenie nie jest najlepsze. Kamera kręci oraz w jakości 1080p, czyli full HD i na dołączonej karcie SD o pojemności 2 GB mieści do 40 minut nagrania. Jednak gdy zainwestujemy w kartę 64 GB, zmieści się na niej około 15 godzin nagrań. Kamera została też wyposażona w dwa mikrofony utrwalające dźwięk stereo.

Specjalne filtry trybu koncertowego ułatwiają uzyskanie nagrania dobrej jakości pomimo specyficznego oświetlenia stosowanego na scenie.

Obraz można oczywiście zgrać z wyjętej karty, ale kamera ma złącza HDMI oraz USB. Z podłączonego do komputera z Internetem Q2HD można na zasadzie streamingu wysyłać obraz na żywo np. za pomocą Skype’a czy UStream.

Kamera działa na dwie baterie lub akumulatorki AA. Komplet zawierający złącza, statyw i etui dostępny będzie osobno.

Q2HD pojawi się w sprzedaży w USA jeszcze w lipcu, w cenie 200 dolarów. Amatorzy koncertów oraz obywatele świadomi swoich reporterskich powinności powinni się przygotować. [Zoom]

podobne treści