news

Kaleidescape M500 i M300 – serwer domowego kina

M500, najnowszy serwer multimedialny Kaleidescape, to prawdziwe cacko. Potrafi kopiować na twardy dysk filmy i muzykę z płyt CD, DVD i Blu-ray. Dzięki temu można odtwarzać je w każdej chwili z samego serwera albo jednego z satelickich odtwarzaczy M300, które można rozmieścić po wszystkich pomieszczeniach w domu. A wszystkie płyty można włożyć do pudła i schować do piwnicy. No, prawie wszystkie.

Nowy odtwarzacz Kaleidescape jest w stanie skopiować obraz i dźwięk z płyt w doskonałej jakości (1080p). W dodatku omija się całe zamieszanie z zawsze zbyt długo ładującym się menu płyty. I, teoretycznie, żadna płyta nie byłaby ci już potrzebna. Ale jest niestety haczyk – dystrybutorzy filmów wywalczyli, by zawartość płyt Blu-ray mogła być odtwarzana tylko i wyłącznie wtedy, gdy dysk jest fizycznie obecny w urządzeniu. Nawet jeśli oglądasz kopię.

To psuje całą przyjemność z posiadania wszystkiego ukrytego na twardym dysku serwera. No bo co to za frajda, skoro i tak trzeba znaleźć płytę na półce i włożyć ją do odtwarzacza (czytaj: trzeba wstać z kanapy). Całe szczęście Kaleidescape obiecuje, że już w przyszłym roku udostępni zmieniarkę na ponad 100 płyt.

Niestety, za wygodę Kaleidescape każe sobie słono płacić. M500 ma kosztować w Stanach 4000 dolarów, a M300 – 2500 dolarów. Jakie ceny osiągnie w Polsce? Aż strach pomyśleć. [Kyle VanHemert/giz, Kaleidescape]

podobne treści

  • NoName

    Znaczy ze kopiuje zabezpieczone plyty ?