news

Już w ten weekend odbędzie się 23 edycja Pikniku Naukowego

W najbliższą sobotę w Warszawie rozpocznie się 23 edycja Pikniku Naukowego, największej imprezy promującej naukę w tej części Europy, organizowanej przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik.

Głównym celem Pikniku Naukowego jest propagowanie, zarówno wśród dzieci, młodzieży, jak i dorosłych, zagadnień z zakresu nauki i technologii. Celem do tego jest przedstawianie zainteresowanym nawet skomplikowanych zagadnień przy pomocy prostych eksperymentów i doświadczeń, które mają rozbudzić zainteresowanie prezentowanymi zagadnieniami.

Tematem przewodnim tegorocznego Pikniku Naukowego jest hasło „My i maszyny”, więc można spodziewać się setek atrakcji związanych z robotyką. Wśród wielu atrakcji, organizatorzy obiecują między innymi pojawienie się mechanicznych dinozaurów, R2D2 czy egzoszkieletów. Ale to oczywiście nie wszystko. W „Strefie Przyszłości” będzie można dowiedzieć się więcej o wynalazkach, technologiach i badaniach, które zmieniają nasze codzienne życie. Znajdziemy tu między innymi małego i robota MelSona, samochód autonomiczny czy marsjańskiego łazika „HAL-062”.

„Strefa Zdrowia” zostanie poświęcona najnowszym okryciom w dziedzinie medycyny. Odwiedzający będą mogli zobaczyć tu przebieg implantacji zastawki aorty, stymulatora serca, czy stabilizatora kręgosłupa. W „Strefie Kultowych Eksperymentów” znajdziemy, zgodnie z opisem, efektowne doświadczenia, które sprawiły, że odwiedzający pokochali Piknik Naukowy. To właśnie tu będzie można wycisnąć prąd z ogórka, zagrać na laserowej harfie czy napisać list atramentem sympatycznym.

Organizowana od 1997 roku impreza każdego roku przyciąga coraz więcej odwiedzających. W tym roku odbędzie się ona 11 maja na stadionie PGE Narodowym w godzinach 11:00-20:00, a wstęp na nią jest całkowicie bezpłatny.

podobne treści