aplikacjenewssmartfony

Już w lutym premiera Office 13 dla Androida i iOS?

Kolejne obiecanki cacanki? Chyba nie do końca. Według najnowszych, całkiem wiarygodnych informacji pakiet Microsoft Office już na początku przyszłego roku trafi na Androida i iOS. Dlaczego tym razem powinniśmy w to uwierzyć? Ano, dlatego, że źródłem tych doniesień jest sam Microsoft.

Zgodnie z informacjami amerykańskiego portalu the Verge – product manager Microsoftu, Petr Bobek, oznajmił w wywiadzie dla czeskiego serwisu IHNED, że Office 13 powinien trafić na Androida i iOS krótko po lutowej premierze swojej zwyczajnej, desktopowej wersji (klienci biznesowi będą mogli położyć na niej swoje łapska już w grudniu). W skład zestawu, zgodnie z oczekiwaniami, mają ponoć wejść trzej muszkieterowie Microsoftu – Word, Excel oraz PowerPoint. I wszystko byłoby wspaniale, gdyby nie to, że…

W bardzo krótkim oświadczeniu wydanym przez przedstawiciela firmy – Franka Shawa –  gigant z Redmond częściowo zdementował informacje przekazane Czechom przez Petra Bobka, określając je jako „niedokładne”. Co to znaczy? Trudno powiedzieć. Wszystko wskazuje na to, że choć prace nad obydwiema aplikacjami rzeczywiście trwają, data ich konkretnej premiery jeszcze przez jakiś czas pozostanie dla nas wielką tajemnicą. Szkoda.

Jak tylko dowiemy się czegoś nowego w tej sprawie – damy wam znać.

[IHNED via The Verge]

podobne treści