grynews

Już niebawem Chrome będziemy mogli kontrolować za pomocą dżojstika

Z waszych komentarzy na Facebooku można wywnioskować, że najpopularniejszą przeglądarką internetową Czytelników Gizmodo jest Chrome firmy Google. Jego użytkownicy z pewnością ucieszy wiadomość o wprowadzeniu w niedługim czasie obsługi dżojstików i padów do gier.

Paul Kinlan z Google ogłosił podczas kilka dni temu odbywającej się w Liverpoolu konferencji Develop będące w trakcie realizacji plany wzbogacenia funkcjonalności przeglądarki internetowej Chrome o obsługę kontrolerów wykorzystywanych w grach komputerowych.

Mająca się pojawić na początku przyszłego roku obsługa ma być możliwa bez konieczności instalowania jakichkolwiek dodatkowych sterowników i innego oprogramowania. O ile nie jestem w stanie wyobrazić sobie obsługiwania Facebooka za pomocą dżojstika, o tyle wykorzystanie zbierającej kurz kierownicy do gry w wyścigi napisane w HTML5 już tak.

Czyżby Google planowało zrobić ze swojego Chromebooka konsolę do gier? [Hexus, Gizmodo UK]

podobne treści

  • raider000101

    Ja używam Firefox w wersji Nightly x64 Portable. Chrome brakuje wtyczek, optymalizacji zużycia pamięci RAM jak i przyspieszenia procesora dzięki x64. Google zamiast bawić się w te głupoty powinno wziąć Chrome pod lupę i popracować solidnie.

  • teiczer

    Xpadder to program pozwalający na kontrolę całego komputera za pomocą kontrolera ;)