news

Julian Assange: wszyscy macie przechlapane

Założyciel WikiLeaks, Julian Assange, postanowił nie tylko ujawnić działania międzynarodowej siatki firm wynajmowanych do walki u boku dyktatorów, lecz nieco przybliżyć nam sposób, w jaki działają.

Podczas zorganizowanej specjalnie z tej okazji konferencji prasowej, Julian Assange dał do zrozumienia, że wykorzystujące technologie szpiegujące i zakłócające łączność z Internetem firmy działają nie tylko na terenach krajów walczących z rządzącymi w nich dyktatorami (mniejsza o to, czy są oni nimi naprawdę). Okazuje się, że  sprzedają swoje usługi i sprzęt również wydawać by się mogło spokojnym państwom, takim jak na przykład Polska.

Assange wspomniał o użytkownikach smartfonów iPhone oraz BlackBerry i posiadaczach kont na Gmailu (obecny!), którzy według niego „mają przechlapane”. O tym, czy faktycznie tak nie jest możecie się przekonać po wykonaniu między innymi testu na obecność oprogramowania CarrierIQ w waszych telefonach. [The Guardian; zdjęcie: New Media Days]

podobne treści

 • wefwe

  „na prawdę”? Naprawdę pisze się razem. Naprawdę :)

 • Michał Szabłowski

  Najmocniej przepraszam i dziękuję za uwagę :)

 • raider000101

  No faktycznie mam przechlapane, teraz to co będę chciał kupić podpowie mi baner reklamowy, sytuacja wygląda lepiej niż z radiem czy TV gdzie na siłe musze patrzyć/słuchać reklam podpasek lub kremów ujędrniających pupe.

 • lala001

  napisałeś zdanie na cały akapit, średnio to wpływa zna klarowność i jenoznaczność przekazywanej informacji……