news

Josh Gad w roli Steve’a Wozniaka

No i mamy Wozniaka! Josh Gad, obecnie gwiazdor broadwayowskiego musicalu Book of Mormon, zagra współzałożyciela Apple, Steve’a Wozniaka, w nadchodzącej biografii filmowej – Jobs: Get Inspired. Wcześniej, w roli Steve’a Jobsa obsadzono innego bardzo znanego aktora – Ashtona Kutchera.

Jeśli głównym kryterium przy doborze obsady filmu był zbieżny z prezencją oryginalnych postaci wygląd zewnętrzny aktorów – obydwa wybory uznać należy za raczej trafne. Dobra robota. Choć Wozniak ma dość… powiedzmy, unikatową twarz, oblicze Gada nawet do niej pasuje. Nie ma to jak porcja językowych dwuznaczności.

Sam film ma koncentrować się raczej na postaci Jobsa w okresie pomiędzy 1971 a 2000 rokiem, tuż po jego powrocie do Apple. Jako że wczesne lata będą najprawdopodobniej bardzo istotną częścią filmu, rola Gada zaliczać będzie się najpewniej do tych najważniejszych. Swoją drogą, biorąc pod uwagę fakt, że Jobsa zagra śmieszny Kelso oraz to, że tytuł filmu jest rozbrajająco tandetny, całość może okazać się kawałem poważnej chałtury. Pozostało nam trochę poczekać.

[hollywood reporter via apple insider via cult of mac]

podobne treści