newssmartfonyWiadomość główna

Jolla Ltd. zajmie się produkcją nowych smartphonów z MeeGo

Grupa byłych pracowników Nokii i entuzjastów systemu MeeGo założyła firmę Jolla (po fińsku „łódka”), która ma zająć się wprowadzeniem na rynek nowych urządzeń z systemem MeeGo. W Jolla zatrudnienie znajdą dyrektorzy, byli specjaliści z Nokii oraz wyróżniający się entuzjaści spośród społeczności skupionej wokół rozwoju tego systemu.

Jolla nie jest związana kapitałowo z Nokią a jej założyciele zapewniają, że mają wystarczające poparcie inwestorów i moce produkcyjne by tworzyć nowe smartphone’y z MeeGo.

Szefem nowego startupu został Marc Dillon, który pracował w Nokii przez 11 lat i pełnił w niej stanowisko głównego inżyniera MeeGo od stycznia 2006 roku. Założyciele wierzą w fiński system operacyjny i mają nadzieję, że uda im się zaistnieć na rynku zdominowanym przez iOS i urządznia z Androidem.

„Nokia stworzyła coś wspaniałego – najlepszy na świecie produkt dla smartphonów. Zasługuje on na to, by kontynuować pracę nad nim i będziemy to robić razem z uzdolnionymi ludźmi, którzy przyczyną się do sukcesu MeeGo.

Wraz z partnerami i inwestorami międzynarodowymi, Jolla Ltd. będzie projektować, rozwijać i sprzedawać nowe smartphone’y oparte na MeeGo. Zespół Jolla składa się z wielu inżynierów i dyrektorów pracujących wcześniej nad MeeGo i aktualnie prowadzi agresywną rekrutację najlepszych talentów by razem tworzyć nową generację smartphonów.”

Cóż… Nokia najwyraźniej miała na ten temat inne zdanie ale „śmiałym szczęście sprzyja”.

[Lolla via The Verge]

podobne treści