wtf

John McAfee ujawni tożsamość twórcy Bitcoina?

Pomimo wielu prób ustalenia prawdziwej tożsamości twórcy Bitcoina, do tej pory dane osoby ukrywającej się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto pozostają zagadką. John McAfee twierdzi jednak, że ja rozwiązał i wkrótce ujawni ja światu.

Ostatnimi czasy jakoś cicho było wokół Johna McAfee, ekscentrycznego milionera, który pieniędzy dorobił się na oprogramowaniu antywirusowym. Mieszkający obecnie na Bahamach Amerykanin znany jest ze swoich dziwnych zachowań oraz tego, że lubi znajdować się w centrum uwagi. Tym razem twierdzi, że udało mu się ustalić tożsamość Satoshi’ego Nakamoto.

W rozmowie z agencją Bloomberga, McAfee stwierdził, że dzięki swoim umiejętnościom zdołał namierzyć człowieka ukrywającego się za pseudonimem Satoshi Nakamoto i nawet się z nim skontaktował. Nakomoto podobno nie jest zachwycony z powodu tego, że po prawie 10 latach komuś udało się do niego dotrzeć.

„Ludzie zapominają, że jestem specjalistą od technologii. Jednym z najlepszych specjalistów,” stwierdził w wywiadzie McAfee.

Kiedy McAfee zdemaskuje twórcę Bitcoina? To już jest bardziej skomplikowane. Początkowo McAfee twierdził, że zrobi to w ciągu tygodnia, później jednak wycofał się z tej deklaracji twierdząc, że ujawnienie przez niego tożsamości osoby ukrywającej się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto mogłoby skutkować pozwami i jeszcze bardziej skomplikować jego sytuację prawną. A ta już jest wystarczająco skomplikowana – amerykański sąd chciałby przesłuchać mieszkającego obecnie na Bahamach McAfee’ego między innymi w sprawie niewyjaśnionego do tej pory zabójstwa sąsiada ekscentrycznego milionera, do którego doszło w Belize w 2012 roku. Milioner zapowiada teraz, że z ogłoszeniem tożsamości twórcy Bitcoina, poczeka aż do wyjaśnienia sprawy ekstradycji.

Zdjęcie: Wikipedia/Gage Skidmore

podobne treści