newssmartfonytablety

Jeszcze większy Samsung Galaxy Note II!

To prawda – Galaxy Note II nareszcie wśród żywych. Najnowszy tabletofon Samsunga zadebiutuje na rynku już w październiku i co tu ukrywać – raczej nie trafi w gusta osób lubujących się w niewielkich wyświetlaczach. Potwierdziły się niemal wszystkie doniesienia sprzed kilku dni (pozdrawiam sceptyków!) – GN II w istocie będzie dysponować jeszcze większym, aż 5,5-calowym ekranem.

Jak wspomniano – informacje opublikowane parę dni temu na łamach koreańskiej prasy (konkretnie – w Seoul Newspaper) niemal w całości znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości. W wyposażeniu Samsunga Galaxy Note 2 znajdziemy więc 5,5-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 1280×720 pikseli, czterordzeniowy procesor Exynos o częstotliwości taktowania 1,6GHz, 2GB RAM-u, nawet 16GB wbudowanej pamięci wewnętrznej, 8-megapikselową kamerkę, stylowy rysik S Pen, łączność Wi-Fi, Bluetooth, moduł NFC oraz podtrzymującą go przy życiu, 3100mAh baterię (pierwszy Galaxy Note dysponował akumulatorem o pojemności 2500mAh). Jest więc moc i naprawdę poważny postęp. Co więcej, tabletofon od samego początku będzie pracować pod kontrolą najnowszego Androida 4.1 Jelly Bean.

Design urządzenia idealnie wpasowuje się w panujący ostatnio trend naśladowania rozwiązań znanych z Samsunga Galaxy S III (tyczy się to oczywiście wyłącznie urządzeń ze stajni koreańskiego giganta). W każdym razie – całość waży jedynie 180g i w najgrubszym punkcie mierzy zaledwie 9,4mm.

Jak wspomniano – Galaxy Note II zadebiutuje na rynku już w pażdzierniku tego roku i będzie dostępny do nabycia w dwóch różnych wariantach koloru obudowy: „marmurowo-białym” i „tytanowo-szarym”. Póki co nie wiemy ile trzeba będzie za niego zapłacić (zapewne niemało).

[Gizmodo US]

podobne treści