newssmartfony

Jeszcze w tym roku premiera dwóch nowych smartfonów BlackBerry

 

Niegdysiejszy gigant rynku smartfonów nie zamierza składać broni i wciąż kontynuuje walkę o powrót do elity najpopularniejszych producentów urządzeń mobilnych. Portal N4BB.com dotarł do treści wewnętrznej notki rozesłanej do pracowników BlackBerry, z której wynika, że jeszcze w tym roku na rynku powinny zadebiutować przynajmniej dwa nowe gadżety tej firmy.

Z treści ujawnionego dokumentu, które fragmenty można zobaczyć na załączonych zrzutach, możemy wywnioskować, że kierownictwo BlackBerry powoli przygotowuje grunt pod premierę aż czterech smartfonów dedykowanych różnym grupom docelowym, do których zaliczają się ponoć dotychczasowi nabywcy rozmaitych urządzeń firmy. I tak, poszczególne gadżety, o których mowa w prezentacji mają być skierowane do osób zainteresowanych kupnem gadżetów przypisanych przez BB do kategorii „przystępny”, „klasyczny”, „innowacyjny” i „prestiżowy”.

Choć wewnętrzna notka, o której pisze redakcja NRBB.com nie zawiera żadnych wzmianek na temat szczegółowej specyfikacji nowych urządzeń BlackBerry, to wspomina co nieco o datach ich planowanej premiery. Zgodnie z przedstawionymi w niej planami Kanadyjczyków, słuchawki  BlackBerry “Windermere” Passport oraz  BlackBerry “Khan” P’9983  trafią na rynek w trzecim kwartale 2014 roku i obydwa zostaną wyposażone OS BB w wersji 10.3 wraz z oprogramowaniem Blend. Wciąż nie wiadomo co z duetem pozostałych smartfonów – BlackBerry “Q20″ Classic i BlackBerry „Manitoba” Z3 LTE. Niewykluczone, że na ich premierę będziemy musieli zaczekać aż do początku 2015 roku (nie jest to jednak wcale takie pewne).

Ostatnią z istotnych informacji umieszczonych w dokumencie wydaje się ta o planowanym updacie flagowego OS-u BB 10.3.1, który trafi na pokłady zarówno nowszych, jak i starszych urządzeń BlackBery (tj. smartfonów Z10, Z30, Q10, Q5, oraz Z3) w czwartym kwartale tego roku. I to w zasadzie na tyle jeśli chodzi o konkrety.

Wygląda na to, że przed Kanadyjczykami kilka gorących miesięcy, w których będą oni toczyć zaciętą walkę o lepszą przyszłość firmy. Oby tylko nie okazało się, że będzie ona stanowić zwykłe przedłużenie serii jej dotychczasowych niepowodzeń.

Źródło: N4BB.com

podobne treści