film

Jestem więźniem w obozie jenieckim. Zwiastun Unbroken

W kilka dni po śmierci weterana, Louisa Zamperiniego, zadebiutował zwiastun filmu Unbroken. Dramat ten jest oparty właśnie na życiu i doświadczeniach Amerykanina włoskiego pochodzenia podczas wojny i na olimpijskich stadionach. Zapowiedź przyszłorocznej premiery do zobaczenia poniżej:

 

Unbroken opowiada o Louisie Zamperinim, Amerykaninie włoskiego pochodzenia, który wystąpił na igrzyskach olimpijskich w Berlinie, w 1936 roku. Główny bohater był również pilotem myśliwca podczas II wojny światowej. Po wypadku, który niemalże spowodował jego śmierć, Zamperini przeżył, dryfując na tratwie przez 47 dni tylko po to, by zostać uratowanym przez… Japończyków, którzy uczynili z niego więźnia wojennego w jednym ze swoich obozów.

Głównego bohatera zagra Jack O’Connell (UnitedStarred Up), a obok niego w filmie wystąpią Domhnall Gleeson (Anna Karenina, odtwórca roli Billa Weasley’a w Harrym Potterze), Finn Wittrock (Zimowa opowieśćOdlot), John Magaro(The Box. PułapkaOdważna), japoński muzyk Shihara Takamasa, Jai Courtney (Szklana pułapka 5Jack Reacher: Jednym strzałem) oraz Garrett Hedlund (Co jest grane, Davis?Tron: Dziedzictwo).
Unbroken pojawi się w amerykańskich kinach jeszcze w tym roku, 25 grudnia, a w Polsce śledzić historię biegacza wziętego do niewoli będzie można od 9 stycznia 2015 roku.

podobne treści