news

Jest już nowa data końca świata

Prorok, który przekonywał, że Apokalipsa nastąpi 21 maja, dokonał nowych
kalkulacji. Wygląda na to, że koniec świata został oficjalnie
przełożony.

90-letni Harold Camping z Oakland w Kalifornii, który prowadzi radiową audycję ewangelizacyjną, był „zszokowany” tym, że w ubiegłą sobotę świat nie uległ zagładzie. Tymczasem to właśnie on przekonał tysiące Amerykanów, że taka data apokalipsy wynika z Biblii i jest niepodważalna.

Przemyślawszy sprawę, Camping uznał, że Wszechmogący postanowił oszczędzić ludzkość przez pięć miesięcy, a koniec świata nastąpi 21 października.

Prorok dodał, że czuje się „okropnie” w związku z tym, że wcześniej popełnił błąd w obliczeniach. Nie potrafi jednak nic poradzić osobom, które, przekonane o nadchodzącej Apokalipsie, pozbyły się wszystkich oszczędności i dobytku. Powiedział, że niedawno był przecież kryzys gospodarczy i wiele osób pozbawionych pieniędzy „jakoś sobie poradziło”.

Firma/kościół Campinga, Family Radio International, wydała miliony dolarów na propagowanie nowiny o dacie Apokalipsy. „Wyznawcy” podarowali Campingowi pokaźne sumy na tę kampanię, wyzbywając się majątku. A potem świat się nie skończył! Jeden z propagatorów „wieści o Apokalipsie”, emeryt Jeff
Hopkins ze stanu Nowy Jork, powiedział: „Zostałem zwyzywany na czym świat stoi, to jak policzek w twarz”.

Camping, sprawca całego zamieszania, pokazał się publicznie dopiero w poniedziałek. Powiedział, że w sobotę brak końca świata tak go zszokował, że pojechał z żoną do motelu, by przeczekać zamieszanie. Przekonuje, że dokonał obliczeń „tak dokładnie, jak to było w jego mocy”. W weekend znów oddał się jednak lekturze Biblii i „olśniło” go, że „miłosierny i współczujący Bóg” da ludzkości jeszcze trochę czasu.

Datę 21 października podaje jako definitywny koniec wszystkiego. Potem zapewne nie będzie już niczego. [BBC, Gawker]

podobne treści

 • amperion

  próbuje przewidzieć datę własnej śmierci, to jest koniec świata dla każdego z nas. A zagłada nie przyjdzie dla całego świata póki nie walnie w nas ogromna kometa lu coś tego rodzaju, co da się zaobserwować stosunkowo wcześniej.

 • asdf

  wiedz, że coś się dzieje.

 • adam.krol87

  po co pisać o takim czubku…

 • tjomek

  Stary pojeb

 • lada84

  i pedał

 • rthrthrth

  koniec swiata moze byc zaraz. Ludzie gina codziennie. Wazne by sie wyspowiadac. By dobrze zyc.

 • QQQ

  rthrthrth#……. I PORUCHAC

 • revelacje

  Szkoda ludzi, którzy mu uwierzyli. Przeprowadzili z poświęceniem spektakularną akcję informacyjną. Mieszkam w średnim mieście w polsce a ekipa z Family Radio nawet u nas rozstawiła bilbordy i przybyła z akcją rozdawania ulotek. Po 21 października już nikt mu nie uwierzy.

  A koniec świata będzie, bo faktycznie jest zapowiedziany w Biblii ale jego data nie jest podana. Ma być zaskoczeniem. Rozpocznie się kiedy system polityczny zniszczy religię (kościół katolicki, islam itp). Potem już pójdzie lawinowo ale będzie już za późno na nawracanie się.

 • germansnikers

  Ten dziadziuś powinien byc teraz odpowiedzialny za ludzi którzy mu uwierzyli, powinien poniec jakies konsekwencje swojego bajko-pisarstwa.

 • mysoulmylove1

  Dziadek cierpi na schizofrenie maniakalno paranoidalną na punkcie końca świata :D

 • satjez

  ale jakim trzeba być idiotą, żeby mu uwierzyć. to że on jest walnięty to mały problem przy tych wszystkich amerykańskich oszołomach bez żadnej szkoły. biblia, bóg, aniołki i jaś na łodydze fasoli.

 • eva.kaznowska

  gość powinien się leczyć, wierzy w Boga i takie brednie ludziom wciska?! Czy Bóg zniszczył by cos co kocha, co stworzył i tworzy i bedzie tworzył? :-)

 • cz

  Ta, będzie przekładać datę aż do 2012 a potem popełni samobójstwo…

 • maxemum

  No dziadek, a jak znowu się nie uda? Prędzej skończy się jego życie niż nasz świat, ale chociaż rozrywki dostarcza :D

 • chachacha

  Ewidentnie coś za dużo wziął.

  Mina fałszywego proroka po nieudanej przepowiedni – Bezcenne.

  Wykop się tym zainteresował: http://www.wykop.pl/link/754077/jest-juz-nowa-data-konca-swiata/

  Prędzej Mordred Darkthrop (postać z mało znanej gry RPG)…

 • saheli

  Ludzie koniec świata już się zaczął. Coraz mniej ludzi wierzy w Boga i odwraca się od kościoła. Światem targają huragany,powodzie,pożary itp. Anomalie pogodowe paralizują miasta (śnieg w maju). Ciągłe wojny między krajami,których skutkami jest bieda,głód i ubustwo. I nie stoji za tym Bóg,o nie. To wina durnych ludzi,którzy trują środowisko i siebie. Bóg dał nam wolną wolę więc się nie wtrynia w nasze postępowanie tylko cierpliwie czeka,aż sami się wykończymy. Wtedy nas rozliczy

 • CS

  @saheli
  oj tam, oj tam.

 • lubieRPGi_i_TastyPlanet

  SORRY ZA OFFTOPA !

  @chachacha
  Grasz w Aveyond?

 • mak

  A ludzie posprzedawali za bezcen samochody i domy. Tak to jest jak sie słucha pana z Radia. I za to płaci.

 • rubi-a

  Hmm… Po pierwsze „prorok” to osoba, która przewiduje przyszłość ze 100% dokładnością, a ten pan tego nie potrafi zrobić. Po drugie, zwrot „koniec świata został oficjalnie przełożony” jest po prostu śmieszne! Jak można przekładać coś, co nie leży w mocy ludzi, nie jest od nich zależne i tak po prostu przełożyć, jak rzecz! A największym dowodem, na to, że ludzie nie są w stanie przewidzieć końca świata jest werset, o którym pan Camping powinien wiedzieć czytając Biblię: Ew. wg Mateusza 24: 36.

 • czrepah

  100 lat panie camping swoją drogą nie długo moze być koniec świata ale dla pana latka lecą a sąd ostateczny nie bedzie miły dla pana.