portale społecznościowe

Jest aplikacja Pinterest na iOS i Androida

Serwis służący do oznaczania znalezisk w Sieci, które przypadły nam do gustu, zyskał już wersję mobilną. Posiadacze smartfonów z Androidem będą mogli skorzystać z Pinterest gdziekolwiek, gdzie mają dostęp do Internetu, podobna przyjemność zyskają użytkownicy iPadów. Aplikacje są dostępne bezpłatnie.

Start-up, którego lawinowo rosnąca popularność jest sensacją ostatnich kilku miesięcy, szybko postanowił wydać oprogramowanie, które przysporzy mu nowych użytkowników, a istniejących zachęci do częstszego zaglądania do serwisu. Szef firmy Ben Silbermann wyjaśnił, że aplikacja na Androida powstała, ponieważ sami użytkownicy bardzo często o to prosili.

Posunięcie jest elementem strategii szerszego udostępniania usługi – w sierpniu Pinterest stał się ogólnie dostępny. Wcześniej potrzebne było zaproszenie od obecnego użytkownika.

Według analiz comScore, liczba użytkowników serwisu wzrosła z miliona rok temu do 23 milionów w lipcu 2012. W maju wartość serwisu – który nie ma żadnych funkcji generujących przychody – wyceniono na 1,5 miliarda dolarów. [iTunes App Store, Reuters, Cult of Android]

podobne treści