film

Jeśli tu zostaniecie, na pewno zginiecie. Zapowiedź Exodus: Bogowie i królowie

Już za niecałe dwa tygodnie w Stanach Zjednoczonych odbędzie się premiera mocno wyczekiwanego, nowego filmu Ridley’a Scotta, Exodus: Bogowie i królowie. Z tej okazji studio 20th Century Fox opublikowało nową, prawie dwuminutową reklamę telewizyjną biblijnego dramatu z udziałem Christiana Bale’a i Joela Edgertona. Zapowiedź do zobaczenia poniżej:

 

Exodus: Bogowie i królowie to opowieść o Mojżeszu, oparta na filmie Dziesięcioro przykazań z 1956 roku, który to jest powodem, dlaczego mówi się, że filmy są stworzone na epicką, „biblijną skalę”. Będzie nie lada wyzwaniem wypełnić buty, w których przechadzał się po planie Charlton Heston.

Mojżesz (Christian Bale) został znaleziony w sitowiu, porzucony przez zdesperowaną matkę, chcącą uchronić swego syna przed faraonem, który zlecił zamordowanie wszystkich męskich noworodków spośród jego niewolników. Znaleziony przez córkę faraona i wychowany wśród królewskiej rodziny obok Ramzesa II (którego zagra Joel Edgerton). Mojżesz prowadził spokojne życie do czasu, gdy odezwał się do niego płonący krzew i przekonał do przeprowadzenia Izraelitów do wolności, celem czego była czterdziestoletnia wędrówka, rozstąpienie Morza Czerwonego i wiele innych, zapisanych w Biblii wydarzeń.

Obok Christiana Bale’a i Joela Edgertona w filmie zagrają Aaron Paul (serial Breaking Bad, Need for Speed), Sigourney Weaver (AvatarObcy), Ben Kingsley (Gra Endera, Wyspa tajemnic), John Turturro (TransformersSekretne okno) i Indira Varma (Duma i uprzedzenie, serial Luther), a polska premiera zaplanowana jest na 9 stycznia 2015 roku, ponad miesiąc po światowej premierze produkcji.

podobne treści