news

Jeśli rower nie posiada kierunkowskazu, przyczepmy go do rowerzysty

Sygnalizowanie jadącym z tyłu, jaki manewr zamierzamy wykonać podczas
jazdy rowerem, oszczędza wszystkim użytkownikom drogi wiele nerwów i
zdrowia. Tymczasem można by sprawnie komunikować planowany tor jazdy, nie dysponując
takim jak w samochodzie kierunkowskazem.

Rękawice YouTurn mają wbudowany akcelerometr, który odczytuje kąt pochylenia dłoni cyklisty i uaktywnia diody LED ułożone w kształt strzałek. Skierowana w odpowiednią stronę strzałka pokazuje kierowcom, gdzie zamierza skręcić rowerzysta.

Projekt skonstruowania tak prostych rękawic czeka na zgromadzenie potrzebnej sumy (50 tysięcy dolarów) na inwestycję na stronie Kickstarter. Gotowa rękawica ma mieć subtelniejszy kształt od prototypu, bardziej jak nakładka na dłoń. Cel jest dość ambitny, więc nie wiadomo, czy projekt w ogóle ruszy z miejsca.

Co ciekawe, ponieważ to model amerykański, wystarczy w nim jedna rękawica na lewą dłoń. W USA lewa ręka wyciągnięta przez rowerzystę w bok oznacza zamiar skrętu w lewo, zaś wyciągnięta, ale zgięta w łokciu – w prawo.

[Kickstarter, Engadget]

podobne treści

  • lesioo13

    W przypadku awarii oświetlenia dokładnie tak samo kierowca auta w USA sygnalizuje skręt. Pozostałość po latach kiedy automobile nie miały kierunkowskazów. Można też zauważyć, że pierwsze – mechaniczne – kierunkowskazy udawały ten sam ruch ręką, czyli albo „wyciagały” się w lewo, albo do góry.

  • iforget911

    „Powiedzmy sobie szczerze, ludzie w Polsce zaczęli się księży bać, co nie jest dobrym znakiem. Ponieważ mam za sobą doświadczenia z międzywojennego dwudziestolecia,, kiedy ksiądz prefekt, czyli katecheta w szkole, miał na zasadzie Konkordatu, tak dużą władzę, że ani nauczyciele, ani uczniowie nie ośmielali się z nim zadzierać, taki strach jest dla mnie zrozumiały (…) Nie jest dla nikogo sekretem, że przed wojną inteligencja, zwłaszcza tzw. inteligencja twórcza, boczyła się na kościelny ‚ciemnogród’ i że przymiotnik ‚katolicki’ oznaczał dla niej ‚obskurancki’. Dopuszczano wyjątki, przyjmowane jednak jako rodzaj egzotycznych zwierząt.” Czesław Miłosz, 1991 r. Chcesz wiedzieć więcej? http://www.ksiegarniaswit.pl/88173-dokad-kler-prowadzi-polske.html

  • iforget911

    Zobacz dokąd kler prowadzi Polskę: http://www.ksiegarniaswit.pl/88173-dok ad-kler-prowadzi-polske.html