designnewssmartfony

Jeśli Mozilla kiedykolwiek wyprodukuje telefon, to będzie on wyglądać właśnie tak

Sporo hałasu narobiła ostatnio wiadomość o „Facebookofonie”, jednak co byście powiedzieli, gdyby twórca Firefoxa również stworzył własny? Chcecie wiedzieć jak by wyglądał? Proszę bardzo, tylko nie spadnijcie z krzesła. Oto Mozilla Seabird.

Ptak Morski został zaprojektowany dla Mozilla Labs Concept Series przez Billy’ego May’a. Film jest pełen zaskakujących rozwiązań: ogromnego wyświetlacza w telefonie, którego kształt nie przypomina płaskich jak deska obecnie smartfonów, dwa pikoprojektory wyświetlające w razie potrzeby rozkładaną klawiaturę oraz ekran, bezprzewodowe ładowanie akumulatora czy w końcu wbudowaną słuchawkę Bluetooth, która nie jest tylko słuchawką.

Mozilla wyraźnie daje znać, że pokazany na filmie model telefonu jest jedynie marzeniem, a nie zaplanowanym projektem. Wielka szkoda. [Rosa Golijan/giz, Mozilla Labs, TechCrunch]

podobne treści

 • wuja

  Absolutnie piękne i genialne. Obym doczekał takich telefonów …

 • drmizantrop

  a zasilane będzie mini reaktorem jądrowym

 • Marcin Petrycki

  Spoko, doczekasz:) jesli cos takiego pojawia sie nawet tylko jako concept movie to w swoim czasie doczeka sie realizacji:)

 • Marcin Podlewski

  A kiedy nagrzeje ci się w kieszeni spodni, to wybuch minireaktorka urwie ci nogę i zdemoluje pół ulicy ;)

 • Marcin Petrycki

  :) Dobre. Cale szczescie, ze tylko noge:)

 • krzychos7

  Telefon marzeń :) wszystko czego potrzeba, a nawet więcej niż marzyłem :) np to że słuchawka bluetooth wczepiana to już bajer ale że jeszcze jest manipulatorem 3D to już kosmos :)
  Za taki telefon to bym mógł z 15000zł dać :) mimo że mnie nie stać ale bym jakoś przebidował kredyt :D

 • a

  ja tam nie wiem – ale taki koncept to ja widzialem u nokia – i zwal sie – hm….. podnoszaca sie nokia jak ktos dzwoni albo SMS

 • klausw

  Patrząc na to jak technologia rozwinęła się przez ostatnie 10 lat i to że mój obecny telefon parę lat temu oglądany byłby z takim samym podziwem i niedowierzaniem zakładam, że to nie jest tylko bajka, ale faktyczna możliwość już całkiem niedługo. Żadna firma nie robiła by czegoś takiego tylko żeby sobie animację wkleić i przyszpanować tym jak ładnie ją zrobili. Koncept mnie rozłożył na łopatki, boskie!

 • rybak441

  Czy ten świat jest nienormalny? Kiedy ten rozwój się skończy?!

 • k0ndor

  Najlepsze jest to, iż tak naprawdę cała potrzebna technologia już istnieje.
  3D tracking – jest: PS Move.
  „Wyświetlana” klawiatura – jest.
  Picoprojektor – jest.
  Kwestia złożenia tego w całość… i tego
  reaktorka jądrowego ;]

  Dziwi tylko, że wykorzystali screenshoty z interfejsem Androida 1.6, a nie nowszego ;]

 • bartoszswat

  to nie jest możliwe, bo taki telefon musiałby być darmowy, tak jak jest z samym Firefoxem, zamysłem jego była darmowa przeglądarka, dla Linux’a ale i dla innych