film

Jeśli chcesz przetrwać, musisz walczyć. Finałowy zwiastun Chappie

Już 13 marca odbędzie się polska premiera nowego widowiska sci-fi. Produkcja z udziałem Sigourney WeaverHugh Jackmana opowiada o pewnym robocie, tytułowym Chappie, który poszukuje człowieczeństwa. Zapowiedź filmu reżysera Neilla Blomkama, autora Dystryktu 9Elizjum, do zobaczenia poniżej:

 

Film jest rozwinięciem krótkometrażowego projektu Blomkampa, Tetra Vaal, który powstał w 2004 roku i jest fikcyjną reklamą humanoidalnego robota policyjnego na ulicach Johannesburga. Mimo, że powstał już dziesięć lat temu, nadal, od strony CGI, wygląda dobrze. Sam Chappie będzie opowiadał o robocie wyposażonym w sztuczną inteligencję, który został skradziony przez dwójkę lokalnych gangsterów (duet z Die Antwoord), by wykorzystać go do swoich własnych, złych celów.

Neill Blomkamp, oprócz reżyserowania filmu, zajmuje się również wspólnie z Terri Tatchellem (Dystrykt 9) jego scenariuszem. W Chappie, oprócz Hugh Jackmana (Wolverine, Prestiż) i Sigourney Weaver (ObcyAvatar) zagrają Sharlto Copley (Dystrykt 9Elizjum), Ninja i Yolandi Visser (członkowie zespołu Die Antwoord), oraz Jose Pablo Cantilla (AdrenalinaElizjum). Światowa premiera filmu odbyła się 4 marca tego roku. Do Polski film trafi dziewięć dni później.

podobne treści