newssprzęt

Jesienią premiera pierwszej mikro-konsoli do gier Razera opartej na platformie Android TV

Czyżbyśmy wreszcie mieli do czynienia z pierwszą, androidową konsolą z realnymi szansami na odniesienie prawdziwego, komercyjnego sukcesu? Znany producent rozmaitych akcesoriów dla graczy, firma Razer zapowiedziała zbliżającą się premierę jej pierwszej „mikrokonsoli” do gier, filmów i muzyki opartej na platformie Android TV.

Z rozmaitych zapowiedzi i opisów twórców urządzenia wynika, że będzie ono stanowić coś na kształt nieco mocniejszej sprzętowo i prawdopodobnie droższej wersji dobrze nam wszystkim znanej konsoli OUYA. Choć na razie nie dane nam było poznać kompletnej specyfikacji technicznej nowego cacka Razera, zgodnie z zapewnieniami CEO firmy, Min-Lianga Tana, będzie ono zdolne do uruchamiania zarówno lekkich, jak i potencjalnie wymagających tytułów. Niestety, wszystko wskazuje na to, że na jakiekolwiek konkrety w tej sprawie będziemy musieli cierpliwie czekać aż do publikacji jej pierwszych, zapewne nieoficjalnych recenzji.

Mimo, że podzespoły urządzenia są na razie trzymane przez firmę w tajemnicy, wiemy już, że prace nad jego designem zostaną powierzone zespołowi mającemu na koncie m.in. projekty takich gadżetów jak laptop Razer Blade, gamingowy tablet Razer Edge oraz modułowy projekt „Christine”. Co więcej, twórcy konsoli zdradzili już, że zostanie ona wyposażona w obsługę komend głosowych, które przydadzą się w nawigowaniu po jej opcjach czy odtwarzanych multimediach. Przy okazji dowiedzieliśmy się również, że kontrolę nad urządzeniem będzie można sprawować także za pośrednictwem dedykowanej aplikacji mobilnej, która ukaże się w wersjach przeznaczonych dla smartfonów i tabletów z Androidem i iOS.

Niestety, to byłoby w zasadzie na tyle jeśli chodzi o znane nam już dziś konkrety. Według pierwszych zapewnień Razera, pierwsza mikrokonsola firmy ukaże się na rynku jesienią tego roku i będzie dostępna do nabycia w rzekomo całkiem przystępnej cenie. Póki co, producenci nie wybrali dla niej nawet oficjalnej nazwy. Pozostało nam więc jedynie zaczekać na nowe, pełniejsze informacje w jej sprawie.

Źródło: Android Central

podobne treści