newssmartfonytablety

Jelly Bean posiada już 7% udziałów na rynku Androidów

Android Jelly Bean w natarciu. Najnowsza wersja flagowego systemu operacyjnego giganta z Mountain View przez miesiąc ponad dwukrotnie zwiększyła swoje udziały na rynku Androidów i okupuje już 7% urządzeń pracujących pod kontrolą mobilnego OS-u Google.

Delikatny, 1,7-procentowy wzrost zaliczył także starzejący się z dnia na dzień Android 4.0 Ice Cream Sandwich, który kontroluje już niemal 28% smartfonów i tabletów z zielonym robotem na pokładzie. Zdecydowanym liderem zestawienia pozostaje ciągle pamiętający czasy Imperium Rzymskiego Android 2.3 Gingerbread, który – pomimo zanotowania ponad 3% spadku – ciągle trzyma w ryzach ponad 50% wszystkich Androidów (stale, ze względu na brak wsparcia, wartość będzie jednak spadać).

Wniosek jest właściwie jeden: z dość dużą dozą pewności możemy już chyba stwierdzić, że w przyszłym roku, być może szybciej niż się spodziewamy, na pierwsze miejsce w zestawieniu wysunie się wreszcie Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Czekamy. Jelly Bean, choć zdaje się zyskiwać nieco szybciej niż ICS, musi jeszcze poczekać na swoją kolej. Najpewniej kilka dobrych miesięcy.

[Android Central]

podobne treści