wtf

Jeff Bezos za sterami mecha

Miliarder to ma klawe życie. Pomijając już oczywisty aspekt dysponowania dużymi środkami finansowymi, można na przykład pozwolić sobie na nietypowe rozrywki. Tak jak Jeff Bezos, który w wolnych chwilach buduje rakiety albo bawi się ogromnymi kroczącymi robotami.

Ok, z tymi wolnymi chwilami to lekka przesada, wszak okazja do pilotowania robota nadarzyła się podczas dorocznej konferencji MARS, która organizowana jest przez Amazon. Z „kroczeniem” to też pewna przesada (o tym później), ale sterowany przez Bezosa robot i tak robi wrażenie.

Nazywa się on Method-2 i został zbudowany przez południowokoreańską firmę Hankook Mirae Technology. Jeśli jego wygląd kojarzy się wam z holywoodzkimi produkcjami filmowymi, nic w tym dziwnego – w jego projektowaniu brał udział Vitaly Bulgarov, artysta koncepcyjny, który w swoim portfolio może pochwalić się pracą przy takich produkcjach jak Transformers 4: Age of Extinction czy Ghost In the Shell.

Pierwsze informacje na temat Method-2 pojawiły się już w grudniu ubiegłego roku, ale dopiero podczas organizowanej przez Amazon konferencji MARS, poświęconej automatyce, robotyce, uczeniu maszynowemu oraz podbojowi kosmosu, pokazano go dokładniej.

Jaki jest cel budowy takiego mecha? Trudno powiedzieć. Fani serii Mechwarrior zapewne chętnie zobaczyliby lasery i wyrzutnie rakiet zamontowane na jego kadłubie, ale na to się na razie nie zanosi. Trudno też stwierdzić, czy opracowany na potrzeby Method-2 sposób poruszania się ma jakieś szczególne zalety nad innymi metodami lokomocji, skoro na wszystkich dostępnych nagraniach maszyna zawsze przypięta jest zabezpieczającymi łańcuchami do umieszczonego nad nią stelaża. Nie przeszkadza to jednak Bezosowi dobrze się bawić za sterami maszyny.

podobne treści