news

Jedynie 6 promili gadżetów z Androidem ma Lodową Kanapkę

Jak nazwalibyście sytuację, w której w ponad dwa miesiące po premierze najnowszej, wyczekiwanej przez wszystkich wersji Androida z oznaczonego numerem 4.0, ma go niecały procent posiadaczy smartfonów i tabletów z mobilnym systemem firmy Google?

Niemożliwość zaktualizowania swojego leciwego już systemu do najnowszej wersji, Lodowej Kanapki, wypadałoby nazwać jedynie porażką.

Z danych zbieranych przez dwa tygodnie z Android Market i udostępnionych na stronie twórców systemu wynika, że nieco ponad połowa telefonów logujących się do sklepu ma zainstalowanego Pierniczka (wersja 2.3), tylko 3% urządzeń ma stworzony z myślą o tabletach Plaster Miodu (3.0), zaś Lodowa Kanapka hula na zawrotnej liczbie 0,6% urządzeń.

Najbardziej zastanawiające jest drugie miejsce w tym zestawieniu zajmowane przez 20-miesięczny system Froyo, to jest Androida 2.2, który działa nadal na niemal co trzecim smartfonie. [Android Developer, parislemon, 9to5 Google]

podobne treści

 • yarly

  Tyle w temacie tak zachwalanej otwartej architektury Androsia ;)

 • iFag

  @yarly głupi jesteś jeżeli sądzisz, że to wina Google. Oni zrobili to co mieli zrobić czyli nową wersję Androida. Reszta zależy od producentów telefonów i ich zabawy z tymi cholernymi nakładkami systemowymi.

 • yarly

  @iFag: Jesteś bardzo młody, więc inwektywy wypuszczasz z paszczy równie łatwo, jak bąki ;) Nie chodzi o szukanie winnego (co jest ulubionym sportem Polaków), a fakt, że na nic jakość i doskonałość systemu, jeśli nie ma na czym zahulać. Weź pigułkę ;)

 • Jerry

  Yarly ma rację. Z jakiegoś powodu operatorzy pozwalają sobie na modyfikowanie systemu. Wszystkiemu winne jest Google, które ma taką a nie inną strategię Androida. To jest właśnie cena za jego świętą otwartość. Cieszycie się?

 • yourname

  Kup komputer z Windows 95, narzekaj że nie dostałeś aktualizacji do Windows 7

 • przemmoo

  a prawda jest taka że producenci telefonów nie chcą za bardzo aktualizować systemu bo dzieki temu nowe telefony będą lepszym i atrakcyjniejszym kąskiem dla klientów. jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo że o kase chodzi ;)

 • Anonim

  Music Will Change… Forever
  http://www.musicwillchangeforever.com

 • Anonim

  Prince zemdleje jak to zobaczy…
  http://www.musicwillchangeforever.com