wynalazki

Jednorazowy ekspres do kawy parzy wyśmienity napój

Nawet w warunkach polowych żądacie podania kawy pierwszej jakości? Zatem co prawda nie nadajecie się do wojska, ale pojawił się produkt właśnie dla was: papierowa torba pełniąca rolę kafeterii. Niestety, jest jednorazowego użytku, ale za to łatwo z niej skorzystać: kawa jest już w środku, więc wystarczy mieć gorącą wodę.

Grower’s Cup można określić połączeniem kafeterii oraz papierowych filtrów do ekspresów przelewowych. Warto zabrać tę nowość na kemping! W zabezpieczonej warstwą nieprzemakalnego polietylenu torbie znajduje się 25 gramów kawy. Aby uzyskać napar, wlewamy zagotowaną wodę to torby i czekamy, aż do filiżanek ścieknie prawie pół litra naparu. Dzięki podobieństwie do mechanizmu kafeterii, w jednorazowej torbie powstaje podobno wyśmienita kawa, pełna aromatu i nie kwaśniejąca.

Cena sztuki wynosi 2,5 funta. Kawosze mogą wybierać między kawami pochodzącymi z Meksyku, Boliwii, Nikaragui, Etiopii oraz Hondurasu lub zamówić mieszankę. Wysyłka na teren Unii Europejskiej kosztuje 8 funtów, więc na zamówienie warto zrzucić się ze znajomymi amatorami kawy i wczasów pod chmurką.

Could the World's First Disposable French Press Actually Brew a Decent Cup Of Coffee?

[Grower’s Cup, OhGizmo!, Gear Patrol]

podobne treści