film

Jedno marzenie może zmienić świat. Zapowiedzi dramatu Selma

W sieci zadebiutowały trzy nowe reklamy telewizyjne, zapowiadające styczniową premierę Selmy. Dramat biograficzny opowiadający o jednej z najważniejszych postaci i jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Stanów Zjednoczonych przez wielu uważany jest za murowanego faworyta do Oscarów. Zapowiedzi do zobaczenia poniżej:

 

Tytułowe Selma to miasteczko w Alabamie, z którego w 196 roku Martin Luther King Jr. rozpoczął swój przemarsz do Montgomery, mający na celu walkę o prawa dla czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych, co na zawsze zmieniło Amerykę.

W dramacie biograficznym grają Cuba Gooding Jr (Jerry Maguire, Lepiej być nie może), David Oyelowo (Interstellar, Ostatni król Szkocji), Giovanni Ribisi (Szeregowiec Ryan, Avatar), Carmen Ejogo (W cieniu chwały, Noc oczyszczenia: Anarchia), Tim Roth (Pulp Fiction, Wściekłe psy), Martin Sheen (Czas Apokalipsy, Infiltracja), Oprah Winfrey (Kolor purpury, The Oprah Winfrey Show) oraz Tom Wilkinson (Zakochany Szekspir, Michael Clayton). Wyreżyserowany przez Avę DuVerney (I Will Follow, Middle of Nowhere) film trafi do szerszej dystrybucji 9 stycznia, jednak nadal nie podano planów polskiej dystrybucji.

podobne treści