smartfony

Jedno HTC One to za mało? Tajwańczycy szykują już całą rodzinkę

Wygląda na to, że HTC pozazdrościło Samsungowi rozmiarów Galaxy Note – jak donosi portal Mobile Geeks, tajwański producent pracuje nad dwiema nowymi odsłonami HTC One. Jedna z nich ma mieć ekran o przekątnej 6 cali.

Rodzina HTC One ma wkrótce powiększyć się o dwóch nowych członków – HTC One Max i HTC One Mini. Tak jak wskazują ich nazwy, można spodziewać się, że Max będzie większy od standardowego HTC One, podczas gdy wersja mini będzie, cóż – mniejsza. W przypadku większego brata One, ekran ma rozrosnąć się do 6 cali przekątnej, co ma ma najwyraźniej zachęcić do zakupu wszystkich potencjalnych nabywców Galaxy Note. Odniesienie jest nieprzypadkowe ponieważ według źródeł serwisu, HTC planuje zaprezentować HTC Max we wrześniu, czyli w tym samym czasie, w którym Samsung tradycyjnie prezentuje kolejne wersje swojej hybrydy smartphone’a i tabletu.

Jeśli chodzi o pozostałe parametry urządzenia to ma ono zostać wyposażone w czterordzeniowy procesor Snapdragon 800 2,3 GHz, 2GB pamięci RAM, do 64 GB pamięci wewnętrznej oraz baterię o 3200 mAh. Sześciocalowy ekran ma mieć rozdzielczość 1020p.

W mniejszej wersji mają znaleźć się trochę słabsze podzespoły. Według Mobile Geeks HTC One Mini wyposażone będzie w dwurdzeniowy procesor Snapdragon 400 1,4 GHz, 1 GB pamięci RAM, ekran 720p o przekątnej 4,3 cala oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. O większości już wiecie, ale wypada przypomnieć. Co ciekawe źródła portalu twierdzą, że w ciągu następnych dwóch tygodni HTC samo wypowie się szerzej na temat tego urządzenia.

podobne treści