smartfony

Jedna opłata a Internet wszędzie

Nie ma lepszej pory na podróże niż wakacje. Zwłaszcza na te dalsze. Problem polega na tym, że trudno pozostać w kontakcie, jeśli za każdy wysłany megabajt w roamingu trzeba płacić krocie. Dlatego rozwiązanie, które pozwoli swobodnie korzystać z Internetu podczas wyjazdów, niezależnie od ilości przekraczanych granic, mogłoby być bardzo przydatne. Nowa usługa Tep Wireless nie jest idealna, ale zmierza w dobrym kierunku.

Wypożyczanie urządzeń mobilnych brzmi lekko abstrakcyjnie, jednak tym właśnie zajmuje się brytyjska firma Tep Wireless. Od przedwczoraj można także u nich wypożyczyć przenośny hotspot WiFi, który zapewni Internet w każdym kraju Europy. Z dostawą w dowolne miejsce Starego Kontynentu lub do odbioru na brytyjskim lotnisku.

Założenie jest dość proste – Tep Wireless zapewnia dostęp do internetu w dowolnym kraju Europy, klientowi pozostaje jedynie połączyć się z hotspotem WiFi i nie przejmować się więcej roamingiem. No i oczywiście zapłacić. I tu pojawia się zasadniczy problem – za 5 dni dostępu do Internetu w każdym kraju Europy z limitem transferu 1GB zapłacić należy 35 funtów. Trochę drogo. Nawet jak na brytyjskie warunki.

Generalnie pomysł świetny, ale eliminacja konieczności żonglowania miejscowymi kartami SIM z przedpłaconym Internetem nie jest warta takich pieniędzy. Zobaczymy czy ten pomysł Tep Wireless przetrwa do następnego sezonu turystycznego.

[BGR]

podobne treści