news

Jedna aplikacja, wiele wersji na różne telefony

Problem z Androidem jest taki, że aplikacje często szwankują. Na tym telefonie działają dobrze, a na tym jest tragicznie. Google stara się rozwiązać ten problem i uruchomił opcję umieszczania wielu wersji aplikacji w ramach jednej w Markecie.

Praktycznie będzie to niezauważalne, zmiany sprowadzą się jedynie do umieszczenia zmienionych plików .apk przez twórców aplikacji. Market wykryje rodzaj telefonu, a także wersję Androida i automatycznie dopasuje odpowiednią aplikację. Obędzie się to bez tworzenia osobnych pozycji w Markecie.

Tym samym Google jedynie łata problemy z aplikacjami, a poważniejszy problem – fragmentacja Androida, zostaje. Chociaż dobre i to… [Engadget]

podobne treści

 • newwalk

  Ta funkcjonalność o której piszecie działa już od jakiegoś czasu więc nie trzeba pisać w czasie przyszłym. A problem fragmentacji został już chyba dosyć konkretnie potraktowany przez Google. Na ostatniej konferencji zapowiedziano gwarancję aktualizacji systemu przez chyba 1,5 roku od wypuszczenia produktu na rynek.

 • tomasz.szkudlarek

  Google nie rozwiązał w ten sposób tego problemu – ot, będzie końcowemu użytkownikowi łatwo znaleźć właściwą wersję.
  Problem polega na tym, że właściwych wersji brakuje. Większość developerów jest na tyle małych, że nie kupują kilka różnych komórek na których mogą prztestować aplikację.

  newwalk – póki co producenci telefonów mają swoje modyfikacje systemu i do dziś wielu komórek nie da się zaktualizować i pewnie tak samo będzie w przyszłości. Użytkownicy muszą czekać na modyfikację wydaną przez ich producenta a Ci mają to często głeboko w zadzie.

 • Anonim

  Android jest ok, ale za to wsparcie producentów telefonów na Androidzie jest beznadziejne. W skrócie wygląda to ta: chcesz nową wersję systemu ? to kup nowy telefon. A taki Apple daje wsparcie 2-3 lata i nie robi z użytkownika idioty każąc mu kupować nowej słuchawki zamiast dawać aktualizację softu.

 • iforget911

  Z dziennika urzędowego diecezji bamberskiej z 1939r: „…W przyszły czwartek, 20 kwietnia, Naród Niemiecki obchodzi 50. urodziny naszego Fuhrera i kanclerza Rzeszy, Adolfa Hitlera. Dla uczczenia tego święta w przeddzień 20 kwietnia decyzją naszych Najdostojniejszych Biskupów po wieczornym dzwonieniu modlitewnym nastąpi uroczyste bicie w dzwony. Już dziś chcemy w tym świętym miejscu dać wyraz naszym najlepszym życzeniom wspólnie i w skupieniu odmawiając teraz < > za Fuhrera i Ojczyznę. < >” Chcesz wiedzieć więcej wejdź na: http://www.ksiegarniaswit.pl/79865-kosciol-a-faszyzm-anatomia-kolaboracji.html