smartfony

Jeden z szefów Huawei pokazał smartfon z ekranem 6,1 cala

Lubimy smartfony z dużymi wyświetlaczami, prawda? Ale istnieje chyba pewna granica, po przekroczeniu której z urządzenia nie będzie się dało wygodnie korzystać. Nawet jeśli, to Huawei się nią nie przejmuje i zamierza wypuścić smartfon o przekątnej ekranu 6,1 cala.

Premiera Ascend Mate miała odbyć się na targach CES, ale Richard Yu, jeden z szefów Huawei, nie wytrzymał i wyciągnął ogromne urządzenie na oczach fanów zebranych w sklepie firmowym w Guangzhou. Oczywiście od razu ktoś go nagrał i pierwsze zdjęcia smartfonu poszły w świat.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami Ascend Mate ma być wyposażony w czterordzeniowy procesor 1,8GHz HiSilicon K3V3, 2 GB RAM, baterię 4000 mAh i, przede wszystkim, ogromny ekran 6,1 cala, 1080p, 361ppi. Urządzenie ma kosztować około 480 dolarów. Niestety nawet przedstawiciele Huawei twierdzili wcześniej, że ostateczne specyfikacje mogą się trochę różnić. Ale rozmiar ekranu raczej się nie zmieni.

Pytanie tylko po co komu aż tak duży telefon? Nie wyobrażam sobie żebym miał wykonywać połączenia z urządzenia wielkości tabletu bez dodatkowej słuchawki bluetooth. Kilka razy widziałem jak ktoś próbował i, nie czarujmy się, jest to dość zabawne.

A podobno to nie rozmiar się liczy.

podobne treści