film

Jean-Claude Van Damme rozdaje kopniaki w zwiastunie Enemies Closer

To, że Jean-Claude Van Damme ostatnio najbardziej kojarzony jest ze swoim występem w reklamie ciężarówek wcale nie oznacza, że aktor zniknął całkowicie z kina. Zadebiutował bowiem oficjalny zwiastun nadchodzącego w styczniu filmu akcji z udziałem belgijskiego mistrza sztuk walki.

 

Enemies Closer, w którym obok Van Damme’a grają Orlando Jones (Wehikuł czasu, Lęk pierwotny) i Tom Everett Scott (Góra czarownic, Wieczny student) opowiada historię, która ma miejsce zaraz po tym, jak na granicy kanadyjsko-amerykańskiej znika duża dostawa narkotyków. Strażnik leśny i były agent Navy SEAL, Henry (Scott) zostaje zmuszony przez kartel do odzyskania dostawy. Uwięziony w dziczy, bez jakiejkolwiek komunikacji ze światem, Henry musi zmierzyć się również z Clay’em (Jones), który ma z nim osobiste porachunki i wrócił po zemstę. Teraz dwójka śmiertelnych wrogów musi wybrać: albo zapomną o przeszłości i wspólnie wyjdą z tej sytuacji, albo zginą z rąk kartelu, który za wszelką cenę chce odzyskać zaginiony bagaż.

Reżyserem filmu jest Peter Hyams (Strażnik czasu, Odlełgy ląd), a film trafi do kin w Stanach Zjednoczonych 24 stycznia 2014 roku. Polskiej daty premiery na razie nie ma.

podobne treści