news

Japoński gadżet i3DG „wyciągnie” z iPhone’a trzeci wymiar

Wygląda na to, że nie będziemy musieli czekać do premiery konsoli Nintendo 3DS, aby móc pograć na przenośnym sprzęcie w trzech wymiarach.

Stworzony przez Jitsuro Mase przy współpracy z Directions Inc. gadżet i3DG został zaprezentowany na targach w Australii. Miejmy nadzieję, że zacznie być niebawem produkowany i trafi do sprzedaży, ponieważ obraz 3D uzyskany przy jego pomocy wygląda dużo lepiej niż na 3DS lub dowolnym innym przenośnym urządzeniu.

Ta mała nakładka na składa się z trzech luster ustawionych pod kątem 45 stopni, które nakłada się ekran iPhone’a. Śmiesznie może wyglądać na pierwszy rzut oka właściciel telefonu wpatrujący się w 30-pinowy port smartfona, jednak osoby znające się na rzeczy będą wiedzieć, że osoba ta ogląda właśnie obraz wyświetlany w pseudo-3D, rodzaju iluzji znanej już w latach sześćdziesiątych dziewiętnastego wieku.

Póki co, i3GD działa tylko z wybranymi filmami, jednak jeśli wystarczająco duża ilość twórców gier i pozostałych aplikacji na iOS zainteresuje się nową nakładką na iPhone, wtedy będziemy mogli spodziewać się wysypu nowych pozycji w AppStore. O ile oczywiście Apple na to pozwoli… [Palm Top Theater, Creative Applications, Fastco]

podobne treści

 • michald93

  Bardzo ciekawy pomysł.

 • sz0k

  Czyli wychodzi na to że możemy to z każdym telefonem zrobić, ciekawe czy ma Patent na to :)

 • marcin.ra.nowak

  e tam ciekawy… daje tylko 3 PŁASKIE plany… wiec jak dla mnie z 3D to ma mało wspólnego… całe 3 wartości głębi… super :P

 • mrherdek

  Budowa tego gadżetu jest tak prosta że nie mogłem się powstrzymać od zrobienia tego do mojej Avili :D